Advert
Advert
Advert

Esnaf teşkilatı Beydağ’da buluştu

Esnaf teşkilatı Beydağ’da buluştu
Esnaf teşkilatı Beydağ’da buluştu Küçük Menderes
Bu içerik 655 kez okundu.
Advert

İzmir Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği (İESOB) öncülüğündeki Ahilik Haftası kutlamaları Beydağ ilçesindeki etkinliklerle sürdü. İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, bölge esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Beydağ’da Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı ziyaretleri ile başlayan Ahilik Haftası etkinlikleri bölgedeki esnaf odalarını bir araya getirdi. İzmir Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu esnafla kahvaltı yaparak sorunları dinledi, Ahilik Haftası’nı kutladı. Ahi Evran’ın nasihatlerini hatırlatan Mutlu, Ankara’daki olağanüstü toplantı nedeniyle kahvaltı sonrası ilçeden ayrılırken İESOB Başkanvekili Hulusi Demir başkanlığında etkinlikler sürdü.

Beydağ Şehir Salonu’ndaki etkinlikte ise  Şed Kuşatma Töreni canlandırıldı. Geçmişten günümüze yadigâr meslek dallarının canlı heykeller tarafından yansıtıldığı etkinlikler büyük ilgi gördü. Ahilik Haftası kutlamaları Merkez Camii önünde lokma ikramıyla son buldu.

Etkinliklerin bölgedeki esnaf teşkilatını Beydağ’da buluşturduğunu ifade eden Beydağ Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Kıran, “Ahi Evran’dan miras kalan Ahilik Teşkilatı ruhunu günümüzde de yaşatıyoruz. Halkımıza en iyi hizmeti sunmak üzere çalışan biz esnaflar her zaman dayanışma içerisindeyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu teşkilat sonsuza dek yaşayacaktır. Bugün de Beydağ’da Ahilik ruhunu yaşatan etkinlikler yaşadık. İESOB Başkanımız Sayın Zekeriya Mutlu’ya, İESOB yönetim kurulu üyelerimize, ilçemize konuk olan oda başkanlarımıza, etkinliklere katılan tüm esnaflarımıza teşekkür ediyoruz. Tüm esnaflarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyoruz” dedi.

Başar Uçar

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı