Advert
Advert
Advert

Temizlik Günü’nün etkileri sürüyor

Temizlik Günü’nün etkileri sürüyor
Temizlik Günü’nün etkileri sürüyor Küçük Menderes
Bu içerik 490 kez okundu.
Advert

15 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle çeşitli kurum ve gruplarda gerçekleştirilen kolektif etkinlikler devam ediyor. Birgi’de Çekül Vakfı yaz kursu öğrencileri de bu anlamlı güne katkıda bulunarak Ödemiş’in marka yüzü Birgi’ye nefes aldırdı.

BİREYSEL SORUMLULUKLA KİTLESEL BİR HAREKET

Birgi’de çeşitli cadde ve sokaklarda, dere yataklarında bulunan çöpleri toplayan kurs öğrencileri örnek bir davranış sergilediler. Birgi Çekül Evi Sorumlusu Melike Dilber, “2008 yılında Estonya’da filizlenen Let's Do It! (Haydi, Yapalım!) hareketi bu güne kadar 30,4 ton atığın ortadan kaldırılmasını sağladı. Bu yıl, tarihi 15 Eylül olarak belirlenen Dünya Temizlik Gününde Türkiye dâhil olmak üzere 138 ülkede sokaklar eşzamanlı olarak temizlendi. Dünya Temizlik Gününde Birgi'nin tarihi sokaklarını yaz okulu öğrencilerimizle birlikte temizledik. 20 torba çöp topladık. Temiz bir doğa, temiz bir dünyada, sağlıklı çevrelerde yaşayalım. Doğaya verdiğimiz zararı bugün bir daha çocuklarla birlikte gördük, hatırladık. Bireysel sorumlulukla kitlesel bir harekete dönüşen Dünya Çöp Toplama Günü kutlu olsun” dedi.

Birgi Mahalle Muhtarı Mehmet Yapıcı “Çekül Birgi Yaz Okulu Öğrencileri ile birlikte gerçekleştirilen 15 Eylül Çöp Toplama gününde Çekül e gelen öğrenciler güzel bir sosyal sorumluluk projesine imza attılar.  Kendilerini bu örnek davranıştan dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Turgay Konuralp

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı