Advert
Advert
Advert

Ödemiş’in “yok-yok” mağazası, E-Ticaret’in gözdesi

ASIRLIK ‘OSMAN EFENDİLER’DEN 10 BİN KARGO!

Ödemiş’in “yok-yok” mağazası, E-Ticaret’in gözdesi
Ödemiş’in “yok-yok” mağazası, E-Ticaret’in gözdesi Küçük Menderes
Bu içerik 3774 kez okundu.
Advert

Ödemiş’in 100 yıllık Osman Efendiler Mağazası, 560 çeşit ürününü internet aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırıyor. 2 yılda tam 10 bin kargo yollayan Osman Efendiler, ‘n11.com’un ardından ‘Gitti Gidiyor’da da Ödemişpazarı adıyla yerini aldı.

Ödemiş’te Yunan işgaline karşı İlkkurşun Mücadelesi için cepheye koşan yedek subay Osman Duygulu’nun 1918 yılında kurduğu Osman Efendiler Mağazası bir asırdır çok geniş yelpazedeki ürünleriyle halka hizmet veriyor. “40 yıllık sirkeyi Osman Efendiler’de bulursun” sloganıyla halen Arasta yanındaki dükkanda nostaljik bir ortamda çokça tercih edilen Osman Efendiler, 2016 yılında www.n11.com adlı alışveriş sitesinde başladığı e-ticareti www.gittigidiyor.com adlı alışveriş sitesiyle de sürdürüyor. Marketlerde, aktarlarda, hırdavatçılarda, tuhafiyelerde de kolay kolay rastlanamayacak birçok ürün iki sitede de “Ödemişpazarı” sayfasında satışa sunuluyor.

Osman Efendiler’in dördüncü kuşak işletmecisi Osman Yıldız, geçtiğimiz yıl n11.com’un en başarılı mağazaları arasında seçildiklerini ifade ederek 2 yılda 10 bine yakın başarılı kargo yolladıklarını söyledi. Muhtar çakmağından, lüks lambası gömleğine, kantoron yağından baharat çeşitlerine kadar 560 çeşit ürün Ödemişpazarı ile sanal ortamda Türkiye’nin bir yanına ulaşıyor.

 

Ödemişpazarı’nda 560 çeşit ürün

100 yıllık köklü geçmişi, e-ticaret ile geleceğe taşıdıklarını anlatan Yıldız şöyle devam etti: “Dört kuşaktır Ödemiş’e ve çevresine aynı kalitede hizmeti geniş ürün yelpazemizle sunmaya devam ediyoruz. Mağazamız hep aynı yerde. Mağazanın bu dizaynını özellikle korumamızı isteyen vatandaşlarımız var. Kimi vatandaşlarımız mağazamızda çocukluk günlerine döndüklerini söylüyorlar. Ürünlerimizi tek tek saymanın imkanı yok. Sabun sodası da var, düğün evi süsü de. Kandiller için gaz yağı da var cenaze malzemesi de. Bir insanın doğumdan ölüme dek ihtiyaç duyabileceği birçok ürün burada. Biz de halkımızın ilgisi ile sevgisi ile bu işi sürdürmekten gurur duyuyoruz.

2016 yılında e-ticaret hamlesine biz de katıldık. İstedik ki yüzlerce çeşit ürünümüz sadece bölgemizde değil Türkiye’nin her yerinde olsun. Ödemişimizin tanıtımına da bir katkı olması amacıyla www.n11.com’da Ödemiş Pazarı adıyla sayfa açtık. 2 yılda çok büyük ilgi gördü. Yüzey temizleyicisinden zeytin kolonyasına Ödemiş’te üretilen damla sakızlı kahvede kandil yağına kadar birçok ürünle ilgili yüzlerce sipariş aldık. Yüksekova’ya naftalin yolladık, Siirt’ten bir öğretim görevlimize kantaron yağı. İstanbul’da Ankara’da sürekli müşterilerimiz oluştu. Bozdağ’ın Sivri çayı, bilye kekiği de buradan gönderildi. 560 çeşit ürünümüz şu an Ödemiş Pazarı’nda”

 

Pekmez toprağı, tarhana otu online mağazada

İkinci sanal mağazayı da çok tercih edilen e-ticaret sitesi Gitti Gidiyor’da yine “Ödemiş Pazarı” adıyla açtıklarını aktaran Yıldız, “Ödemiş Pazarı başarısını artırırken bu kez Gitti Gidiyor’dan bize ulaşıp teklifte bulundular. Orada da mağazamızı oluşturduk 2 ay önce. Pekmez toprağını, tarhana otunu bizden alıyor vatandaşlarımız. Tarhana otunu yolladığımız bir vatandaşımıza ayrıca tarhana yapımını tarif ettik mesela telefonda. Geri bildirimler çok olumlu. Sayfamızda onlarca yorum var hepsi memnuniyetleri dile getiriyor. Kargolarla birlikte yolladığımız şekerler için bile çok güzel yorumlar var. Büyükşehirlerde yaşayan Ödemişliler bu mağazaları görünce memleketlerini görmüş gibi sevindiklerini yazıyorlar. Benzersiz ürün seçenekleri, uygun fiyatlarla hem 100 yıllık tecrübemizi geleceğin ticaret alanına taşıyoruz hem de ilçemizin tanıtımına bir parça da olsa katkı sunuyoruz” diye konuştu.

Ödemiş’in sahip olduğu potansiyelin tanıtıma ihtiyacının olduğunu kaydeden Yıldız, “Teknolojik gelişmelerle birlikte her alanda hızlı bir dönüşüm var. Biz Osman Efendiler markasını internetle tüm dünyaya açmış olduk. Ödemiş’in birçok değeri var. Turizm potansiyeli var, marka olabilecek alanları, işletmeleri var. Bu değerlerin her birinin tanıtıma ve özellikle de internet ortamıyla dünyaya açılmaya ihtiyacı var. Bunu sağladığımız takdirde gelecekte yerimiz olacaktır” dedi.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı