Advert
Advert
Advert

Ödemiş Belediyesi’nden Tarımsal Sulamaya Destek

Ödemiş Belediyesi’nden Tarımsal Sulamaya Destek
Ödemiş Belediyesi’nden Tarımsal Sulamaya Destek Küçük Menderes
Bu içerik 640 kez okundu.
Advert

Tarım ve hayvancılık kenti Ödemiş’te, sulama suyu yetersiz olan mahallelere Ödemiş Belediyesi’nden sulama desteği verilecek. Tarımsal sulama için 5 mahallede sulama suyu sondajı yapılacak. Konuyla ilgili olarak Orhangazi mahallesinde çalışmalar başladı.

Belediyeden yapılan açıklamada, Ödemiş’te kırsal mahallelerinde yaşayan vatandaşların çoğunun geçimini tarım ve hayvancılıkla sürdürdüğü, Ödemişlilerin yaşadıkları yerde üretimlerini en uygun koşullarda yapmasının sağlanması ve mevcut konumlarını geliştirebilmeleri amacıyla belediye tarafından destek verici çalışmalar yapılacağı belirtildi.

Çalışmalar kapsamında belediyenin 5 mahallede sulama sondaj çalışmaları yaparak, üreticiye uygun fiyattan sulama imkânı sağlayacağı ifade edildi. Belediye Başkanı Mahmut Badem, Orhangazi mahallesindeki çalışmaları yerinde inceledi.  Belediye Meclis Üyesi Ali Bozkan ve Muhtarlık İşleri Müdürü Şerif Şen’in de yer aldığı incelemede, Başkan Badem sondaj çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Başkan Mahmut Badem; “Cumhuriyet tarihi boyunca hiç tarımsal sulama olmamış 5 mahallemizde çalışmalar yapacağız. Orhangazi mahallemizdeki çalışmalar kısa sürede tamamlanacak. Üreticimiz bu çalışmalarla 2 inç suyu 35-40 TL yerine 3,5 inç suya daha uygun bir fiyatla kullanabilecek” dedi.

Haber Merkezi

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üretim yollarında yama seferberliği
Üretim yollarında yama seferberliği
Ödemiş’li kızların el işleri sergide
Ödemiş’li kızların el işleri sergide