Advert
Advert
Advert

Gengörü:“Yeni eğitim sezonuna eksiksiz olarak gireceğiz”

Gengörü:“Yeni eğitim sezonuna eksiksiz olarak gireceğiz”
Gengörü:“Yeni eğitim sezonuna eksiksiz olarak gireceğiz” Küçük Menderes
Bu içerik 464 kez okundu.
Advert

2018 / 2019 Eğitim sezonunun başlamasına az bir süre kala tüm eğitim kurumlarında hareketlilik sürüyor. Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, eğitim kurumlarını gezerek yerinde incelemelerde bulundu.

Gengörü: “Anasınıfı, 1., 5. ve 9. sınıflar okula başladı”

Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin  Gengörü  eksiksiz  ve aksamadan geçecek bir eğitim sezonu için  tüm okulları  gezerek çalışmalarda gelinen noktayı  yerinde incelediğini  ifade etti.  Müdür Gengörü “Bu hafta anasınıflarında,1. Sınıflarda,5.ve 9. Sınıflarda eğitim ve öğretime başlandı. İlçemizde bu öğrencilerimizin sayısı 4500. Önümüzdeki hafta bütün öğrenciler eğitime başlayacak, öğretmenlerimizi tamamladık. Okullar, sınıflar, derslikler, okul bahçeleri, kütüphaneler her anlamda lavabosuna kadar temizliklerini, hazırlıklarını yaptı ve hazır durumda. Kendi okulunda eğitim görmeyecek bir okulumuz yok, Ödemiş Ortaokulumuzun bir durumu vardı, o da kendi içinde çözüldü. Anaokulundan ilkokula, lisenin her türünde meslek lisesi, Anadolu liseleri kendi okullarında eğitim öğretime hazırlanıyor. Pazartesi günü öğrenciler geldiği zaman hem derslikleri hem de kalacak yerleri hazır durumda, hiçbir kesinti olmayacak, hiçbir sıkıntı olmayacak” dedi.

Fen Lisesi kendi binasında

Fen Lisesiyle ilgili olarak gelişmeleri aktaran Gengörü; “Fen lisemiz taşınacak, henüz teslim edilmedi. Yeni okulun bu ay içersinde teslim edilmesi lazım, yasal süreleri var.  Teslim edildikten sonra komisyon gelecek, kurul inceleyecek eksikleri var mı yok mu diye bakacaklar. Onlar da tamamlandıktan sonra taşıma işlemlerini gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“Ödemiş’te 21 bin öğrencimiz, 1500 öğretmenimiz yeni yılın eğitimlerine pazartesi günü başlıyorlar”

Ödemiş bölgesinde 21 bin öğrencinin ve 1500 öğretmenin yeni yılda eğitime törenle gireceklerini ifade eden Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Gengörü, “ Ödemiş’te kaliteli eğitim çıtası yüksek güzel bir eğitim dönemini yaşamayı hedefliyoruz. Bunun için de elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz. Önemli bir şey,  şu anda öngörüldüğü şekilde eksiksiz öğretmeniyle, personeliyle derslikleriyle her türlü ihtiyacıyla pazartesi günü eğitim tam teşekküllü çalışacak. Bu büyük bir başarı, devletimiz adına da büyük bir başarı, ilçemiz için de büyük bir başarıdır. Okulları geziyoruz, mesleki çalışmalar var. Sene başı mesleki çalışmalar var. Öğretmenlerin eğitim öğretime hazırlık süreci, öğretmenlerin kendini yenilemesi, adaptasyon, eğitimdeki değişiklikler, yeni kavramlar ile ilgili kendini geliştirmeyle ilgili çalışması bu kapsamda çalışmalar yapılıyor. Biz de bunu yerinde görüp takip ediyoruz” dedi.

“Yeni bakanımızla beraber bir heyecan doğdu”

Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki değişimle ilgili olarak ise şunları söyledi: “Yeni bakanımızla beraber bir heyecan doğdu. Bu her anlamda hissediliyor, sadece eğitim camiasında değil, her nereye gidersek gidelim hemen bize yeni bakanı soruyorlar.  Çünkü herkes umut bağlamış durumda, inşallah bu umut boşa çıkmaz. Eğitim camiası toplumun birinci gündem maddesi haline geldi. Velilerimizi çok dinamik gördüm, onlardan isteğim öğretmenlerime güvenmeleridir. Bizler Ödemiş’te eğitimde kendi üzerimize düşeni en iyi şekilde yaparak eğitim kalitesi yüksek bir seviyede  öğrencilerimizin  eğitimlerini  almaları  konusunda   elimizden gelen gayreti  göstereceğiz.”

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı