Advert
Advert
Advert

Toprak yollara sathi kaplama

Toprak yollara sathi kaplama
Toprak yollara sathi kaplama Küçük Menderes
Bu içerik 1327 kez okundu.
Advert

İzmir Büyükşehir Belediyesi sathi kaplama hamlesinin Ödemiş'teki ayağını Kaymakçı, Uzundere, Köfündere mahalleleri ve Eselli mevkiinin bağlantı yollarında sürdürüyor. Üretim yolu olarak kullanılan toprak yollar sathi kaplama ile tanışacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzbeton ekipleri Ödemiş'in farklı mahallelerinde sathi kaplama ve sıcak asfalt serimi çalışmalarına devam ediyor. Kaymakçı Mahallesi-Uzundere Mahallesi bağlantı yolları , Kaymakçı Mahallesi-Eselli Mevkii bağlatı yolları, Köfündere Mahallesi bağlantı ve üretim yollarının sathi kaplaması için zemin hazırlığına başlandı. Birçoğu daha önce toprak olan yollarda zemin hazırlığı çalışması sonrası kaplama çalışmalarına geçilecek. Çalışmalar ile tarım alanlarını olumsuz etkileyen toz ve çamur sorununun önüne geçilmesi hedefleniyor. Bölgede hummalı şekilde devam eden çalışmaları inceleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Cumhur Şener, Uzundere Mahallesi Muhtarı Dursun Bekdaşoğlu ve mahalle sakinleri ile bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Kaymakçı'dan Eselli Mevkii ve Uzundere'ye giden bağlantı yollarındaki sathi kaplama yatırımlarının bu bölgeler için ilk olduğunu kaydeden İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Cumhur Şener, özellikle bölgenin verimli salatalık tarlalarını etkileyen toz sorununun bu çalışmalarla ortadan kalkacağını ifade etti.

Şener, "Ödemiş'in dört bir yanında İzmir Büyükşehir Belediyesi temel altyapı hizmetlerinden olan yol ve çevre düzenlemelerini yapıyor. Asfalt sezonu da göz önüne alınarak hava sıcaklığının daha erken düşmeye başladığı dağ köylerinde asfalt serimi yapılıyor. Daha sonra ova köylerine geçilecek. Program doğrultusunda Kaymakçı Mahallemizin çevresindeki Uzundere Mahallemiz ve Eselli Mevkiimiz ile Köfündere Mahallemizin bağlantı yolları sathi kaplama ile sağlıklı hale getiriliyor. Daha önce toprak olan yollar bu şekilde ilk kez sathi kaplama ile tanışmış oluyor. Ekim ayının sonuna dek Ödemiş ilçemizde asfalt ve sathi kaplama çalışmalarımızı tamamlayıp bağlantı ve üretim yollarını vatandaşımızı hizmetine en iyi koşullarla sunmuş olacağız" dedi.

Çalışmalardan dolayı İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne, Başkan Aziz Kocaoğlu'na ve ilgililere teşekkür eden Uzundere Mahallesi Muhtarı Dursun Bekdaşoğlu, Uzundere'nin ihtiyaç duyduğu yol çalışmaları ile üreticilerin ve mahalle sakinlerinin rahat bir nefes alacağını vurguladı. 

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üretim yollarında yama seferberliği
Üretim yollarında yama seferberliği
Ödemiş’li kızların el işleri sergide
Ödemiş’li kızların el işleri sergide