Advert
Advert
Advert

ADD’den çocuklara zekâ oyunları, büyüklere konser

ADD’den çocuklara zekâ oyunları, büyüklere konser
ADD’den çocuklara zekâ oyunları, büyüklere konser Küçük Menderes
Bu içerik 470 kez okundu.
Advert

      Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Ödemiş şubesi 34. Ödemiş Milli Fuarı’nda stant açtı, Ödemişlilerle buluştu.  Ödenmiş ADD açılan stantta çeşitli etkinliklere de imza attı. ADD yöneticilerinden Nilüfer Ayaydın öğrencilerle zeka oyunları oynadı. Ayaydın, öğrencilere Reversi, Mangala, Kulami, Pentango gibi oyunları hem öğreti, hem oynattı. Çocukların oyunlara çok ilgi gösterdiği ve keyif aldıkları gözlendi.

Yine ADD yöneticilerden bir saz ustası ve sesiyle de takdir toplayan İbrahim Filizkan birbirinden güzel eserleri stantta hem çaldı hem söyledi.  Stant önünden geçenlerin zaman zaman  Filizkan’ın eserleriyle  coşarak  oynamaya  başlamaları ilgi   çekti.

 HEDİYELİK EŞYA SATIŞI DA YAPILDI

ADD tarafından stantta, derneğe gelir sağlamak amacıyla, Atatürk baskılı tişörtler ve kadınlara dönük Atatürk baskılı süs eşyaları satışı da gerçekleştirildi.   Yöneticilerden Ayşegül Ziyan Kalaycı, gelen müşterilere ve Atatürk sevenlerine kadınlara yönelik süs eşyalarını satarak ADD ye gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkürlerini bildirdi.

Ödemiş ADD Başkanı Gürçay Işık, “Her yıl açılan Ödemiş Fuarında, standımızı açarak halkımızla buluşuyoruz. Öğretmenimiz Nilüfer Hanımın çocuklara öğrettiği zekâ oyunları çocuklar tarafından büyük ilgi ile karşılanıyor. Her gece burası çocukların adeta karargâhı oldu. Ayrıca, yerli sanatçımız İbrahim Filizkan sazıyla ve sesiyle büyük ilgi görüyor. Bunun yanında, kadınlarımız standımızda bulunan satılık eşyalardan alarak derneğimize destek oluyorlar, Ödemiş halkının derneğimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Ödemiş ‘in kurtuluş günü olan 3 Eylülde 34. kez açılan Ödemiş Milli Fuarı, start aldığı günden bu yana çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Firmaların ve sivil toplum örgütlerinin açtıkları stantlarda değişik organizasyonlarla fuar alanı her gece cıvıl cıvıl. Ödemiş Belediyesi’nin düzenlediği Azer Ünlü ve ekibi tarafından sergilenen sıra gecesi de fuara ayrı bir renk kattı.

Şazenuş Keskin

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üretim yollarında yama seferberliği
Üretim yollarında yama seferberliği
Ödemiş’li kızların el işleri sergide
Ödemiş’li kızların el işleri sergide