Advert
Advert
Advert

Kirazda su krizi!

 Kirazda su krizi!
 Kirazda su krizi! Küçük Menderes
Bu içerik 743 kez okundu.
Advert

Kiraz’ın Yukarı Çayağzı mahallesinde yaklaşık 4 aydan beri evlerde içme suyunun bulunmaması mahalle halkını adeta canından bezdirdi.

Köyde dağlardan gelen suyun başında çağdışı görüntülerle su ihtiyacı karşılanmaya çalışılıyor

Kiraz’ın Yukarı Çayağzı mahallesinde yaklaşık 4 aydan beri su sıkıntısı çektiklerini dile getiren  Mahalle  sakinlerinden Mehmet Kiraz, “Bizler hangi devirde  yaşıyoruz ki böyle çağ dışı  görüntülerle  evimizin  su ihyacını karşılamaya çalışıyoruz. Köyümüzde yaklaşık 4 aydan beri de suyumuz  hiç akmadığı  gibi,  köy meydanında dağlardan gelen suyun  başında su sırasına  giriyoruz.  Bu görüntüyü  Avrupalılar  görse  acaba ne der ?” dedi.

Köy muhtarı  Hüseyin Kaymak ,“Köyümüzde  yaşanan  su sıkıntısıyla ilgili olarak  gerekli müracaatları  yapmamıza rağmen, bugüne kadar  sonuç alamadık.  Maalesef  mahallemizde  insanlarımız  bu konuda   büyük  bir mağduriyet  yaşamaya  devam etmektedirler.   Evde su ihtiyacı olanlar buraya gelerek su ihtiyacını karşılamaya çalışıyorlar” dedi.

Herkes su kuyruğunda!

Köy  sakinlerinden Mustafa Kiraz da,“Konuyla ilgili olarak  İzmir Büyükşehir  Belediyesi’nin  Kiraz’daki  yerel hizmetler  birimine de konuyu aktardık. Bu konudaki  mağduriyetimizi dile  getirdik.  Köyümüz de, burada  yaşayan  vatandaşlarımız da yaşanan  bu kesintiden  dolayı  bir hayli sıkıntı  yaşamaya  devam etmektedirler.  İnsanlar burada!   Yaşlısı, genci  burada  su kuyruğuna girdiği gibi de eşeklerle  çağ dışı  görüntülerle    su taşımaya  devam etmektedirler. Kiraz İlçesine çok yakın bir mesafede  olmamıza rağmen,  burada tüm mahalle  sakinlerimiz su mağduriyetini  yaşamaktadırlar” dedi.

 Yukarı Çayağazı  Mahallesi  sakinleri,  “Burada  eğer  yeni su kuyuları  ve kaynakları açılacaksa  yeni su  alternatifleri  yaratılmalıdır. Bu konuda  İzmir  Büyükşehir  Belediyesi Başkanı Sayın Kocaoğlu başta olmak üzere  konuyla ilgili makamlardan acil çözüm  bekliyoruz” dediler.

Turgay Konuralp

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı