Advert
Advert
Advert

Gölcük Otel sil baştan

Gölcük Otel sil baştan
Gölcük Otel sil baştan Küçük Menderes
Bu içerik 1865 kez okundu.
Advert

Ödemiş’in yeryüzü cenneti köşelerinden Gölcük Yaylası’nda esaslı tadilat yapılması karşılığı uzun süreli kiralama, işletme projesi için geçtiğimiz aylarda kepçe vurulan Gölcük Otel tamamen yıkıldı. Otelin restoran olarak kullanılan iskelesi dışında tüm bölümleri yıkılırken, hafriyat temizliği de yapıldı.

 

Bütünşehir Yasası sonrası mülkiyeti Gölcük Belediyesi’nden Ödemiş Belediyesi’ne geçen Gölcük Otel’in bir bütün halinde turistik tesis olarak düzenlenmesi ve işletilmesi amacıyla projesine uygun olarak turizm işletme belgeli (en az 3 yıldızlı) otel vasfında, 19 yıl 2 ay (230 ay) süreyle Esaslı Tadilat Yapımı Karşılığı İşletilmesine ait Kiralama işi ihalesi 4 Temmuz 2018’de Ödemiş Belediyesi’nce yapıldı.

 

Geriye iskele kaldı

Cino Organizasyon ve Tanıtım Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi’nin kazandığı ihale sonrası yaklaşık 1,5 ay önce başlanan esaslı tadilat çalışmalarında Gölcük Otel’in emektar binası tamamen yıkıldı. Hafriyat tamamen bölgeden alınırken Gölcük Otel’den geriye uzun yıllar restoran olarak kullanılan iskele bölümü kaldı. Ödemiş Belediyesi tarafından hazırlanan projeye göre görünümü ve donatı alanları oldukça değişecek olan otel binasını yeniden inşa etmek üzere çalışmalar devam ediyor.

 

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem projeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yeni görünümüyle cazibe merkezi haline gelen Gölcük’te yapılan yeni kafeteryalar, işletmeler ve dinlenme alanlarıyla ziyaretçi sayısında her geçen gün artış yaşanıyor. Gölcük Otel’in yenilenme projesi bizim çok önemsediğimiz bir projeydi. İhalesi bugün yapıldı ve en kısa zamanda yer teslimini gerçekleştireceğiz. Firma 12 ay içerisinde işletmeyi hazır hale getirecek. Beş yıldızlı otel kalitesinde hizmet verecek olan işletme kentin önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Ödemişimize hayırlı olsun” demişti.

 

Başar Uçar

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üretim yollarında yama seferberliği
Üretim yollarında yama seferberliği
Ödemiş’li kızların el işleri sergide
Ödemiş’li kızların el işleri sergide