Advert
Advert
Advert

Yeni ders yılının başlangıcı Ödemiş Anaokulu’nda yapıldı

Yeni ders yılının başlangıcı Ödemiş Anaokulu’nda yapıldı
Yeni ders yılının başlangıcı Ödemiş Anaokulu’nda yapıldı Küçük Menderes
Bu içerik 780 kez okundu.
Advert

2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın açılışı, Ödemiş Anaokulu’nda gerçekleşti. Minik öğrenciler, yeni döneme Ödemiş Belediye Bandosu’nun coşkulu müzikleriyle girdiler. Öğrenci velilerinin büyük ilgi gösterdiği açılışa Ödemiş Belediye Bandosu ve efe oyunları da renk kattı.

Ödemiş Anaokulu’nun bahçesinde düzenlenen açılış töreni, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Müdürü Mahmut Altay’ın konuşması ile sürdü. Altay, “2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın ilk gününde açılış heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Ekip arkadaşlarımla birlikte bundan dolayı büyük bir memnuniyet duymaktayız.

Okul öncesi eğitim, ülkemizin büyük bir gerçeği. Okul öncesi eğitime katkılarınızdan ve dolayı öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. Yüksek öğretime varan eğitim sürecinin ilk ve en büyük ayaklarından birisidir anaokulu. Okulumuzun ilk günü heyecanlısınız, en az sizin kadar biz de heyecanlıyız. Bu heyecanla, bu aşkla işimizi en iyi şekilde yapmanın bilinciyle bugün burada toplanmış bulunuyoruz. ‘Gelecek elimizde’ vizyonuyla özellikle çocuklarımız hayata hazırlarken bu bilinç çerçevesinde önce güvenlikleri sonra eğitimleri konusunda var gücümüzle hep beraber çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“Üzerimize düşeni yapmaya hazırız”

Daha sonra söz alan Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü ise, “Ödemiş’te yaklaşık dört aydan beri görev yapmaktayım. Bugün Ödemiş Anaokulu’nda güzel bir buluşmada bir aradayız. Eğitimin her dalına önem verdiğimiz gibi okul öncesine de son derece büyük önem veriyoruz. Okullaşmada yüzde yüze kadar başarıyı yakalayacağımıza inanarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sadece okul öncesi değil, ilkokuldan tutun liseye kadar eğitimin her dalında üzerimize düşeni yapmaya hazırız.

Eğitim sezonu için çalışmalara aylar öncesinden başlamıştık. Her şeyin eksiksiz olmasına özen göstererek ilçemizdeki tüm okullarda çalışmalarımızı tamamlamıştık.  Bu eksiksiz çalışmanın verdiği titizlikle bugün de çocuklarımızın en iyi şekilde, en kaliteli şekilde eğitim görmelerini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Nostaljik açılış

Açılışın hemen ardından Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, nostaljik zille yeni ders yılının açılışını verdi.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üretim yollarında yama seferberliği
Üretim yollarında yama seferberliği
Ödemiş’li kızların el işleri sergide
Ödemiş’li kızların el işleri sergide