Advert
Advert
Advert

Silay ve Bilgi ailelerinin mutlu günü

Silay ve Bilgi ailelerinin mutlu günü
Silay ve Bilgi ailelerinin mutlu günü Küçük Menderes
Bu içerik 6867 kez okundu.
Advert

Silay ailesinin kızı Miray ile Bilgi ailesinin oğlu Ali Sait, Ödemiş Saray Garden Düğün Salonu’nda ilçenin tanınmış simalarının da katıldıkları düğün ile hayatlarını birleştirdiler. Latife-Tahir Silay ile Sema-Hasan Fehmi Bilgi’nin davetlileri salonun girişinde karşıladıkları düğüne Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi, eski Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin başta olmak üzere ilçedeki tüm oda başkanları, bazı mahalle muhtarları ve ailelerin yakınları katıldılar.

Genç çiftin nikahını Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem kıyarken nikah şahitliklerini ise İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Bademli Fidancılık Tarımsal ve Kalkınma Kooperatifi Başkanı Selçuk Bilgi, Kenan Yolcu, Yücel Demirtaş ve Adnan İşak şahit olarak bulundular.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, “Bugün burada ilçemizin seçkin ailelerinden olan Silay ve Bilgi ailelerinin düğünleri vesilesi ile bir araya geldik. Genç çiftimizin çocuklarını ülkemize hayırlı birer evlat olarak yetişmelerini temenni ediyorum” dedi.

“Evliliğin temeli saygı, sevgi, sadakattir”

Nikahın ardından Başkan Badem, evlilik cüzdanını İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu’ya teslim ederek genç çifte vermesini istedi. Mutlu da, “Evlilik, uzun ve ince bir yoldur. Eşlerin birbirlerine sevgi, saygı ve sadakat içinde bulunmalarıyla evliliğin temelinin sağlam olacağına bütün kalbimle inanıyorum. Sevgili Tahir Silay Başkanımız ile uzun yıllardan beri çok güzel bir dostluğumuz var. Bilgi ailesinin de Ödemiş’in sevilen ailelerinden olduğunu da biliyorum. İki güzel ailenin bir araya gelmesiyle kıyılan bu nikahın ülkemize, milletimize, Silay ile Bilgi ailelerine hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Genelde evlilik cüzdanı geline verilir ancak ben her iki gencimize aynı anda takdim edeceğim” diyerek evlilik cüzdanını Miray-Ali Sait çiftine verdi.

Gecenin mutlu çifti, kendi tercih ettikleri parça eşliğinde ilk dansı gerçekleştirirken Grup Bandroll’ün çaldığı hareketli parçalar, takı merasimi, istek şarkılar ve pasta merasimi ile düğün devam etti.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm