Advert
Advert
Advert

CHP, 95. yaşını kutladı

CHP, 95. yaşını kutladı
CHP, 95. yaşını kutladı Küçük Menderes
Bu içerik 368 kez okundu.
Advert

CHP Ödemiş İlçe Teşkilatı, partinin kuruluşunun 95. yıl dönümü nedeniyle Hükümet Meydanı’nda tören düzenledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk Anıtı’nın önüne çelenk bırakıldı.

CHP Ödemiş İlçe Gençlik Kolları Başkanı İsmail Semih Şanay, “Cumhuriyet Halk Partisi, 95 yıldır Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasinin, sosyal adaletin, laikliğin ve özgürlüklerin güvencesidir. Bağımsız bir cumhuriyetin temellerini atan CHP, çok partili yaşama geçişi sağlayan, Türkiye’ye demokrasiyi getiren partidir. CHP, Türkiye’de çağdaşlaşmanın, değişim ve yenilenmenin de mimarı olmuştur.

Büyük Önder Atatürk’ün ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir ’sözü; CHP’ye gönül veren, CHP’nin ilkelerini benimseyen herkes için yol göstericidir. CHP, 1923’ten bu yana hiçbir makam, mevki, kişisel çıkar düşünmeden değerleri ve ilkeleri uğrunda mücadele eden bir kadronun, uygar bir anlayışın partisidir.

Türkiye, bugün ‘ezilenlerin ve halkın partisi’ CHP’ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Toplumsal barışın ve güvenliğin sağlanması, güçlü bir ekonomik yapı oluşturulması, cumhuriyetin kazanımlarının korunması için CHP’nin iktidara gelmesi, büyük önem taşımaktadır. İsmet İnönü’nün ‘Namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalı’ sözü bize ışık tutmalı, dürüst, ilkeli ve özgürlükçü bir iktidar için hep birlikte çalışmalıyız.

Sevgili CHP‘liler! Elim, vahim, yürek yakan olayların ve gelişmelerin yaşandığı son günler; milli birlik, bölünmez bütünlük ve ulusal güvenliğimizi tehdit eder hale gelmiştir. İzmir’in kurtuluşunun 96. yılını ve partimizin kuruluşunun 95. yılını kutladığımız bu 9 Eylül tarihinde CHP ve CHP’liler olarak zor görev, yine bize düşüyor. Bizim kurucu kadrolarımız, bu günlerden çok daha kötü ve zor şartlarda Kurtuluş Savaşı’nı örgütleyip zafere ulaştırdılar. Cumhuriyet ve devrimleri gerçekleştirdiler.

Kurulan cumhuriyet rejimini bugün beğenmeyen, başka sistemler arzulayanlar olsa da hayal kurduklarını biliyoruz. Ulusal bütünlüğün teminatı ve garantisi olduğumuzun bilinciyle barış ve kardeşlik içinde bütünleşmiş, çağdaş Türkiye’nin teminatı olduğumuzun bilincindeyiz. İşimiz zor, inancımız ve azmimiz kararlığımızı güçlendiriyor. Göreve ve sorumluluğa hazırız” dedi.

Haber. Turgay KONURALP

 

                                                                                                             

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı