Advert
Advert
Advert

İki gün süren heyecan sona erdi

İki gün süren heyecan sona erdi
İki gün süren heyecan sona erdi Küçük Menderes
Bu içerik 593 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediyesi, kurtuluş etkinlikleri kapsamında bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Balık Tutma Yarışması’nı gerçekleştirdi. Gölcük Mahallesi’nde iki gün düzenlenen yarışmaya 77 kişi katıldı.

 

Göl kenarında hazırlanan alanda hafta sonu yapılan yarışma iki gün sürdü. Yarışma; En Büyük Sazan Yakalama, En Büyük Yayın Yakalama ve En Çok İsrail Sazanı Yakalama olmak üzere üç kategoride düzenlendi. Bu yıl 480 gram ağırlığında tek yayını İsmail Öncel yakaladı. En büyük sazan yakalama kategorisinde birinci Kerim Yudan (1960 gr), ikinci Şakir Kuzum (1455 gr),  üçüncü Ahmet Keskin (1305 gr) oldu. En çok İsrail sazanı yakalama kategorisinde birinci Yavuz Girgin (111 adet), ikinci Ufuk Sönmez (110 adet) ve üçüncü İsmail Öncel (100 adet) oldu.

 

Dereceye girenlerin ödülleri, yapılan törenle takdim edildi. Törene Belediye Başkanı Mahmut Badem, eşi Nevin Badem, meclis üyeleri, daire müdürleri ve yarışmacılar katıldı. Birincilere 750 TL, ikincilere 500 TL, üçüncülere 250 TL ile plaket ve katılım belgesi verildi.

 

Başkan Mahmut Badem, “Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz yarışmada katılımcı sayısının artığı görmek, bizi mutlu etti. Dereceye girenleri kutluyor, tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz” dedi. Bu yıl göldeki balık çeşitliliğinin artığını belirten jüri üyeleri, önümüzde yıl levrek kategorisinde de yarışma olabileceğini belirttiler.

 

Haber: Şazenuş KESKİN

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üretim yollarında yama seferberliği
Üretim yollarında yama seferberliği
Ödemiş’li kızların el işleri sergide
Ödemiş’li kızların el işleri sergide