Advert
Advert
Advert

Çobanlar’da bitmeyen çile

Çobanlar’da bitmeyen çile
Çobanlar’da bitmeyen çile Küçük Menderes
Bu içerik 2779 kez okundu.
Advert

Yıllardır birçok kez başvurmalarına rağmen yollarının asfaltlanmadığını söyleyen Çobanlar sakinleri, araçlarıyla yolu trafiğe kapattılar

 

Ödemiş’e bağlı Çobanlar Mahallesi’nin Ayvacık mevkiinde yaklaşık altı kilometrelik yolun uzun yıllardan beri her türlü girişimlerine rağmen yapılmadığı iddia eden mahalle sakinleri, yola oturarak araçlarıyla yolu trafiğe kapattılar.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne defalarca giderek müracaat ettiklerini belirten mahalle sakinleri, çoluk çocuk yolda oturma eylemi yaparken özellikle kış aylarında ulaşımda büyük zorluklar çektiklerini ifade ettiler.

 Mahalle sakinlerinden Zeynep Kılıç, “Geçtiğimiz yıl yolun düzgün olmaması nedeniyle amcam Muharrem Ersoy’u hastaneye yetiştiremedik.  Bu yolun bir türlü yapılmaması nedeniyle çocuklarımızı okullarına ulaştıramadığımız gibi yetiştirdiğimiz ürünler de toz toprak içinde kalıyor. Bu nedenle ektiğimiz ürünleri bir türlü satamıyoruz” dedi.

“Çocuklarımız okula gidemiyor”

Çobanlar’da yaşayan Düriye Ersoy, “Adeta ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyoruz. Kış aylarında araçlarımız buradan geçemiyor. Asfalt yol olmayınca haliyle ulaşımı gerçekleştiremiyoruz. Ayrıca çocuklarımız da okullarına gitmekte büyük zorluklar çekiyor. Bu mevkide yaşayan insanlar çile çekiyor” ifadelerini kullandı.

“Kabusumuz oldu”

Eyleme katılanlardan Ahmet Batar, “Bugüne kadar çok kez Büyükşehir’e müracaat etmemize rağmen bir türlü netice alamadık. Bu yüzden çareyi yolu trafiğe kapatarak böyle bir eylem yapmakta bulduk. Burada, bizim en büyük kabusumuz haline geldi. Bu yolun asfalt olmaması nedeniyle mahallemize herhangi bir konuda satış yapmak isteyen esnaf da gelmek istemiyorlar.  Burada yaşayan onlarca insan, altı kilometrelik yolun yapılamaması nedeniyle sıkıntı yaşıyorlar. Yol sağlıklı olmayınca burada hayatımızı nasıl sürdürelim?” şeklinde konuştu.

Yöre sakinlerinden Harun Akın ise, “Yağmur yağıp çamur olması nedeniyle ulaşımda büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Birisi kalp krizi geçirse ambulansın gireceği bir yol bulunmuyor. İnsanlar, burada kime emanet?” dedi.

“Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda”

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, kendilerine de bazı yol sıkıntılarının iletildiğini ancak bu yolların İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında olduğunu vurguladı. Başkan Badem, “Mahalleler arasındaki bağlantı yolları, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ilgilendirmektedir. Yolların yapılması konusu da haliyle Büyükşehir’in görevidir. Yapılamayan birçok ulaşım yolu nedeniyle vatandaşlarımız, zorluk çekmeye devam etmektedir” diye konuştu.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı