Advert
Advert
Advert

CHP 95 yaşında!

CHP 95 yaşında!
CHP 95 yaşında! Küçük Menderes
Bu içerik 778 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi, kuruluşunun 95. yılını kutluyor. Partinin kuruluş yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Örgütü adına İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi tarafından bir açıklama gerçekleştirildi. Açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi, 95 yıldır Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasinin, sosyal adaletin, laikliğin ve özgürlüklerin güvencesidir. Bağımsız bir Cumhuriyetin temellerini atan CHP, çok partili yaşama geçişi sağlayan, Türkiye’ye demokrasiyi getiren partidir.

CHP, Türkiye’de çağdaşlaşmanın, değişim ve yenilenmenin de mimarı olmuştur. Büyük Önder Atatürk’ün ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir ’sözü; CHP’ye gönül veren, CHP’nin ilkelerini benimseyen herkes için yol göstericidir. CHP, 1923’ten bu yana hiçbir makam, mevkiyi kişisel çıkarı düşünmeden, değerleri ve ilkeleri uğrunda mücadele eden bir kadronun, uygar bir anlayışın partisidir.

Türkiye, bugün ‘ezilenlerin ve halkın partisi’ CHP’ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Toplumsal barışın ve güvenliğin sağlanması, güçlü bir ekonomik yapı oluşturulması, Cumhuriyet’in kazanımlarının korunması için CHP’nin iktidara gelmesi büyük önem taşımaktadır. İsmet İnönü’nün ‘Namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalı’ sözü bize ışık tutmalı, dürüst, ilkeli ve özgürlükçü bir iktidar için hep birlikte çalışmalıyız.

Sevgili CHP‘liler! Elim, vahim, yürek yakan olayların ve gelişmelerin yaşandığı son günler milli birlik, bölünmez bütünlük ve ulusal güvenliğimizi tehdit eder hale gelmiştir. İzmir’in kurtuluşunun 96. yılını ve partimizin kuruluşunun 95. yılını kutladığımız bu 9 Eylül tarihinde CHP ve CHP’liler olarak zor görev yine bize düşüyor.

Bizim kurucu kadrolarımız, bu günlerden çok daha kötü ve zor şartlarda Kurtuluş Savaşı’nı örgütleyip zafere ulaştırdılar. Cumhuriyet ve devrimleri gerçekleştirdiler. Kurulan Cumhuriyet rejimini bugün beğenmeyen, başka sistemler arzulayanlar olsa da hayal kurduklarını biliyor, ulusal bütünlüğün teminatı ve garantisi olduğumuzun bilinciyle barış ve kardeşlik içinde bütünleşmiş, çağdaş Türkiye’nin teminatı olduğumuzun bilincindeyiz.

İşimiz zor, inancımız ve azmimiz, kararlığımızı güçlendiriyor. Göreve ve sorumluluğa hazırız” ifadelerine yer verildi.

 

Haber: İsmail KAHVECİ                                                                                               

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üretim yollarında yama seferberliği
Üretim yollarında yama seferberliği
Ödemiş’li kızların el işleri sergide
Ödemiş’li kızların el işleri sergide