Advert
Advert
Advert

Yabancı firmalara güven mektubu

Yabancı firmalara güven mektubu
Yabancı firmalara güven mektubu Küçük Menderes
Bu içerik 629 kez okundu.
Advert

60 yabancı menşeli şirkete güven mektubu yazan Torbalı Ticaret Odası (TTO) Başkanı Olgun, "İflas eden veya batan tek bir firmamız yok. Tam tersi, geçtiğimiz hafta Torbalı’nın en önemli markasını Lüksemburglular satın aldı. Dedikodular ile kendi ayağımıza sıkmayalım" dedi. 
 

800 firmaya ev sahipliği yapan, Türkiye vergi rekortmenliği sırlamasında beşinci sırada yer alan ve ihracatta 61 ili geride bırakan Torbalı’da son ekonomik gelişmelerle ilgili olarak Torbalı Ticaret Odası (TTO) Başkanı Abdulvahap Olgun, 60 yabancı sermayeli şirkete mektup yazdı. ABD, Almanya, Rusya, İsviçre, Danimarka ve Fransa menşeli şirketlere Türk ekonomisinin tüm fonksiyonlarının yerinde olduğu ve ülkenin ekonomik potansiyelinden bahsedildi. 
 

Ülkedeki gelişmeleri kaygıyla izleyen yabancı menşeli ve yabancı ortaklı firmalara ‘sorun yok’ mesajı veren TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, mektupta ekonominin tüm fonksiyonlarının normal olduğu ve Merkez Bankası’nın bağımsızlığına vurgu yapıldı. 
 

“Panik havası zarar verir”

 

Ayrıca İzmir ekonomisinin nabzının attığı ilçede iflas, üretim durdurma veya küçülmeye giden hiçbir şirketin olmadığını tam tersi geçtiğimiz hafta Pizza Pizza’nın Lüksemburg merkezli Mediterra Kapital tarafından satın alındığını açıklayan Olgun, "Dedikodu ve karalamalar ile kendi ayağımıza sıkmayalım. Süreci takip ediyoruz. Merkez Bankası ile BDDK’nın müdahalesi ve vatandaşımızın dirayeti sonuç veriyor. Hazine ve Maliye Bakanımızın yabancı yatırımcılarla yaptığı toplantı etkisini gösterdi. Biz de ilçemizde yatırımı bulunan 60 yabancı menşeli şirkete mektup yazdık. Bazılarını ziyaret edip gidişatla ilgili bilgi veriyoruz. Panik havası zarar verir. Süreçte benzer teşebbüsler devam edecektir, sağduyu içerisinde bu sıkıntıları aşacağımıza inanıyorum. Ekonomideki gelişmeler nedeniyle sıkıntı yaşayan firmalarımız olabilir. Ama bunlara 'battı' diyerek bu tür sorumsuz ve ahlaksız karalamalar yapmak, ülkemiz ve ekonomimiz için ilave ve hiç hak etmediğimiz yeni sıkıntılar doğurur. Torbalı’da kurulu her şirket, ülkemizin bir değeridir. Tüm fabrikalarımız ile irtibat halindeyiz. Süreci en iyi şekilde yöneterek sıkıntıları aşacağımıza inanıyorum" dedi. 

 

Haber: Onur KARAGÖZ

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm