Advert
Advert
Advert

Gelenek devam etti

Gelenek devam etti
Gelenek devam etti Küçük Menderes
Bu içerik 1345 kez okundu.
Advert

MHP Ödemiş İlçe Teşkilatı ve Ödemiş Ülkü Ocakları’nın ortaklaşa düzenlediği sünnet şöleni, Ödemiş Belediyesi Perşembe Pazarı’nda gerçekleşti. Geleneksel sünnet şöleninde bu yıl 40 çocuk, erkekliğe ilk adımı atmanın coşkusunu yaşadılar.

14. Geleneksel Sünnet Şöleni, Ödemiş Belediyesi’ne ait gezi aracıyla sünnet çocukları ve ailelerinin şehir turu atması ile başlarken daha sonra sünnet şöleninin yapılacağı alana konvoy halinde gidildi. Yapılan etkinliğe MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, MHP İzmir milletvekilleri Tamer Osmanağaoğlu ile Hasan Kalyoncu, Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömer Raşit Tayfur başta olmak üzere sünnet olacak çocukların aileleri ve Ödemişliler büyük ilgi gösterdiler. Bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ramazan Çelik tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılması ve toplu dua edilmesi gerçekleşip Gazi Umur Bey Mehteran Takımı ve Ödemiş Kuva-yı Milliye Mücahitler Derneği’nin zeybek ekibi sahne aldı.

14. kez toplu sünnet şölenini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden MHP Ödemiş İlçe Başkanı İsmail Poyraz, “Bu yıl da 40 çocuğumuzu geleneksel hale getirdiğimiz toplu sünnet şöleninde sünnet ettirmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Bu millet, nasıl 15 Temmuz’da dik duruşunu gösterdiyse bugün de yarın da her zaman aynı dik duruşunu gösterecektir” dedi.

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, son günlerde döviz üzerinden bir takım oyunlar oynandığını vurgulayarak, “Milliyetçi Hareket Partisi Ödemiş İlçe Başkanlığı ve Ödemiş Ülkü Ocakları’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği bu sünnet merasiminin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bilindiği üzere ülkemize döviz üzerinden birtakım oyunlar oynanmaktadır. ABD’nin başkanı olan sarı adamın Türk milletiyle uğraşmasıyla gelen dövizdeki dalgalanmaları biliyorsunuz. Onun amacı, buradaki tutuklu hain papaz değildir. Onun asıl amacı, coğrafyamızdaki yitirmiş olduğu prestijini sağlamak ve Amerika’nın tekrar kazanma umududur” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından ünlü sanatçı Ali Kınık, canlı söylediği parçalarıyla geceyi katılanları coşturdu.

Haber: Turgay KONURALP

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm