Advert
Advert
Advert

Bir ödülü daha bağışladı

Bir ödülü daha bağışladı
Bir ödülü daha bağışladı Küçük Menderes
Bu içerik 672 kez okundu.
Advert

Ödemişli Türk Halk Müziği sanatçısı Bedia Akartürk, 2. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali’nde almış olduğu “Yaşam Boyu Onur Ödülü”nü  Belediye Başkanı Mahmut Badem’e takdim etti.

Ay Medya ekranında yayınlanan Efelerin Mikronu programı, bu hafta İbrahim Hakkı Ayvaz Kent Müzesi ve bünyesindeki Bedia Akartürk Sanat Müzesi’nden canlı olarak yayınlandı. Programa Ödemişli Türk Halk Müziği Sanatçısı Bedia Akartürk konuk oldu. Sanatçı, programda birbirinden güzel türküler seslendirerek müze hakkında bilgiler verdi. Ayrıca geçtiğimiz günlerde düzenlenen 2. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali’nde “Yaşam Boyu Onur Ödülü”nü alan sanatçı Bedia Akartürk, ödülünü müzede yer alması amacıyla Belediye Başkanı Mahmut Badem’e teslim etti.

 

Canlı yayına katılan Başkan Mahmut Badem, “Öncelikle böyle bir sanatçımız olduğu için çok mutluyuz. Ne zaman arasak her zaman bizimle birlikte oldu. Ülkemiz için önemli bir değer olan sanatçımızı yaşarken kendine özel müze açmak ve yaşatmak bize nasip oldu. Çok şanslıyız. Müze, ciddi ilgi görüyor. Müzenin her ayrıntısıyla kendisi ilgileniyor. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali’nde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından Yaşam Boyu Onur Ödülü’nün takdim edilmesi, Cumhurbaşkanımızın sanatçımıza gösterdiği değeri ifade etmektedir. Neşet Ertaş gibi önemli bir üstadı rahmet ve saygıyla anıyoruz” dedi.

 

Haber: İsmail KAHVECİ

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm