Advert
Advert
Advert

Ödemiş Belediyesi’nden Amerikan mallarına boykot

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, belediyeye ait işlerde ABD ürünlerini kullanmayacaklarını açıkladı

Ödemiş Belediyesi’nden Amerikan mallarına boykot
Ödemiş Belediyesi’nden Amerikan mallarına boykot Küçük Menderes
Bu içerik 2832 kez okundu.
Advert

Son günlerde ABD’ye Türkiye’de tepkiler çığ gibi büyürken Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş Belediyesi’nin kendi sosyal tesislerinde yabancı içecek satmama kararı aldıklarını bildirdi. Başkan Badem, ayrıca belediye araçlarında arıza gibi durumlarda yabancı yedek parçalar yerine yerli parça kullanmaya özen göstereceklerini ifade etti.

Badem, Badem, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bildiğiniz üzere ülkemiz, 15 Temmuz’dan sonra bu kez ekonomik anlamda bir kalkışmayla karşı karşıya geldi. Amerika Birleşik Devletleri’nin çok gerekli olmadığını inandığımız sebeplerle ilgili Türkiye ‘ye koyduğu belli ambargoların karşılığında Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan her bireyin, her kamu kurumunun olması gereken bir yerde olduğumuz düşüncesindeyiz. Bu niyetle karınca kararınca 135 bin nüfuslu bir ilçede belediyemize ait 17 tane sosyal tesiste Amerikan malı ürünleri satmamaya, sattırmamaya başladık. Elimizdeki stoklardan bir parça var. Onların da geçiş tarihlerine bakarak bundan sonra bu işi böyle yapacağız.  Sadece bu kadar da değil. Bundan sonra araç ve gereçlerimizdeki yedek parça değişimlerinde de bu özeni ve hassasiyeti göstericeğiz. Mecbur kalmazsak iş makinelerimizde özellikle yerli malı tamir parçalarını kullanmaya başlayacağız. Ona gayret göstereceğiz. İnancımız şu: Türkiye, bin yıllık devlet geleneğine sahip ve duruşuyla vakarıyla ulus olmuş, millet olmuş, devletler kurmuş, devletler yaşatmış, dünyanın en uzun imparatorluklarını kurmuş bir ülke. Dolayısıyla bu ülke içerisinde biz de birey olarak aynı karıncanın Hz. İbrahim’in ateşine su taşıdığı gibi niyetimizi belli etmek istiyoruz. Hedefimizi belli etmek istiyoruz. Ülkemizdeki tüm belediyelere bu anlamda da çağrıda bulunuyorum. Nüfusun az ya da çok olmasının hiçbir önemi yok. Gelin, siz de bu anlamda katkı koyun.”

Haber: Turgay KONURALP

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
rahmi     2018-08-18 hiç samimi değilsiniz.. sn. badem'in oğlu ve gelini ABD de yaşıyor, kendisi de başına bir iş gelse ilk gideceği yer orası.. samimiysen getir oğlunu gelinini yerli ve milli üretime katkı sağlasınlar, hadi..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm