Advert
Advert
Advert

Torbalı’da doğalgaz hız kazanıyor

Torbalı’da doğalgaz  hız kazanıyor
Torbalı’da doğalgaz  hız kazanıyor Küçük Menderes
Bu içerik 423 kez okundu.
Advert

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçenin nüfusunda ve konut sayısında İzmir’i çok geride bıraktığını belirterek, "Torbalı’da doğal gazın olmadığı yerlerde vatandaştan çok talep alıyoruz. Torbalı’ya yeni hatların döşenmesi konusunu ilettik. İzmirgaz, Torbalı’ya büyük bir yatırım yapacaklarını dile getirdi" dedi. 
 

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, doğalgaz konusunda 2019 yılı yatırım programını belirlemek için Torbalı’ya gelen İzmirgaz yöneticileriyle görüştü. Son beş yılda iki kat büyüyen Torbalı’da yeni yaşam ve ticaret alanlarına doğalgaz verilmesi için sürdürülen projelendirme çalışmaları da görüşmelerde konuşulurken bazı sanayi bölgelerine ağırlık verilmesi hususu da ele alındı. 

"Sanayi odaklı bir ilçeyiz" 
 

Torbalı’da doğalgazın olmadığı yerlerde vatandaştan çok talep aldıklarını ifade eden Görmez, "Torbalı’da doğalgazın olmadığı yerlerde vatandaştan çok talep alıyoruz. Torbalı’ya yeni hatların döşenmesi konusunu Genel Müdür Ahmet Yetik’e ilettik. Sayın Yetik, 2019 yılı yatırım planında Torbalı’ya büyük bir yatırım yapacaklarını dile getirdi. Bugün de 2019 yatırım programını detaylarıyla görüştük. Yetkililere vatandaşlarımızın taleplerini iletip büyüyen Torbalı'mıza yapılması planlanan doğalgaz ana hatlarını belirledik. Atatürk, Muratbey ve Cumhuriyet mahalleleri gibi öncelikli bölgelerimiz var. Öte yandan biz aynı zamanda sanayi odaklı bir ilçeyiz. Burada yaşam kalitesi arttıkça doğal olarak göç alıyoruz. Son beş yılda Torbalı’da yaşamayı tercih eden vatandaşlarımızın sayısı 50 bine yakın. Stratejik planlarımızı bu büyüme hızına göre programlıyoruz" şeklinde konuştu. 

 

Haber: Onur KARAGÖZ

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Tire'de şüpheli ölüm
Tire'de şüpheli ölüm