Advert
Advert
Advert

Hayata pedal çevir

Hayata pedal çevir
Hayata pedal çevir Küçük Menderes
Bu içerik 561 kez okundu.
Advert

Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Metin Dursun, sağlıklı yaşam hakkında yapılabilecekler hakkında bir açıklamada bulundu. Dursun, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Dünyamız, gün geçtikçe küresel ısınmadan, çevre kirliliğinden ve motorlu taşıtların saldığı zehirli gazlardan olumsuz olarak etkilenmektedir. Tabi ki bu durum, şehrimizi de etkisi altına almış durumdadır.

Bunlara ek olarak tüm dünyanın savaştığı çağımızın en büyük hastalıkları obeziteyle ve stresle mücadele ediyoruz. Aslında bunları hayatımızın problemi olmaktan çıkarmak çok kolay. Yürüme mesafesinin çok az üzerindeki yerlere arabalarımız veya motorsikletlerimizle gitmeyi tercih ediyoruz.

Bu da hareketsiz bir yaşama ve daha çok çevre kirlenmesine neden oluyor.

 

Gelecek nesillere daha temiz, daha yaşanabilir bir şehir bırakmak için motorlu araçları bırakıp hayata pedal çevirmeliyiz. Bu noktada düşündüğüm, büyük illerimizin bir çoğunda başarılı şekilde gerçekleştirilen bisiklet projesi ile hem hareketsiz yaşamdan hem de çevre kirliliğinden kurtulmamız mümkün.

İlk etapta toplam 250 adet bisiklet ile yapılmasını planladığım bu projede şehrimizin belirli noktalarına yerleştirilen bisiklet banklarından vatandaşlarımız, özel bir kart ile saatlik ücret karşılığında yararlanabilecek. Bisiklet banklarının yanında kart dolum noktasıda bulunacak. Kartlar ise belirli üye işyerinde satışa sunulacak. Bunun örnekleri, önceki zamanlarda şehrimizde denendi ama sürekliliği ne yazık ki sağlanamadı. Bunu sağlıklı bireyler ve temiz bir çevre için daha aktif hale getirmek bizim elimizde.

 

Sonuç olarak artan bisiklet kullanımı, daha sağlıklı bireylerin, temiz bir çevrenin ve daha az araç trafiğinin temelini atıcak. Ekonomik kaybımız ve hava kirliliği, gözle görülür bir şekilde düşecek. Daha yaşanabilir bir Ödemiş için hayata sen de bir pedal çevir.”

 

Haber: Bilgehan SAKICI

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu:
Kılıçdaroğlu: "Tarımda büyümeyi nasıl yapmak istiyorsanız Kocaoğlu'ndan ders alacaksınız"
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!