Advert
Advert
Advert

“Gölcük ile Bozdağ cazibe merkezi olacak”

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, ilçenin iki turistik merkezinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi

“Gölcük ile Bozdağ cazibe merkezi olacak”
“Gölcük ile Bozdağ cazibe merkezi olacak” Küçük Menderes
Bu içerik 4125 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Gölcük ve Bozdağ’da gerçekleştirilen projelerle ilgili olarak basın mensuplarını bilgilendirirken Ödemiş Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde Gölcük’te açtığı Fırın Kafe’de de kahvaltı verdi.

Gölcük ile Bozdağ’ın yapılan yatırımlarla cazibe merkezi haline geleceğini dile getiren Başkan Badem, “Birinci başkanlık dönemimde Gölcük’ün direkt Ödemiş’e bağlanması anlamındaki söylemlerimin başında hep şu vardı: Gölcük, Ödemiş’e emanet edilmeyecek kadar önemli bir yer. Gölcük, gerçekten ülkemizin ender güzelliklerinden bir tanesi. Bu güzelliğe belde belediyemizin, yerel belediyemizin gönülden ne kadar isterlerse istesinler kendi imkanlarıyla sahip çıkma imkanları yoktu. Nitekim Ödemiş’e geçtikten sonra hızla değişimi gördünüz. 

Gölcük’ün birkaç tane önemli işi var. Bunlardan bir tanesi, sazların temizlenmesi. Bizim istediğimiz anlamda temizlenmesi kapsamında Kasım ayında sadece budanması için izin alınabildi. İnşallah bu Kasım’da da biçtiğimizde sazlıklar yavaş yavaş azalacaktır. İkinci sorun ise göle hala foseptiğin sızıyor olması. Kanalizasyon, 11-12 km’lik bir ana kanal hattı yapılmasına rağmen istediğimiz türde gelişmedi. Bu arada Gölcük’ün %75’inin yüzey kaplamasını bitirdik. Biz, üzerimize düşen kısmını yaptık. Önümüzdeki kışa yetişeceğini zannetmiyorum ama 2020 kışında bu gördüğünüz %75’lik yüzey kaplama, tekrar sökülüp kanalizasyon yapılacak. Ondan sonra da gölün kurtuluşu ortaya çıkmış olacak.

Göle yürüme yolu

İnşallah önümüzdeki zamanda karşı taraftan bir kordon yapılarak gölün tamamının yürüme haline getirilmesi, müsait olan yerlerde bisiklet yollarının yapılmasıyla Gölcük operasyonu, aşağı yukarı yüzde 70 hale gelecektir. Buradaki yerel güzellikler tamam, çevre düzenlemesinin büyük kısmı tamam ama yapamadığımız şey yerleşim yani misafirlerimizi konaklatabileceğimiz bir yerin olmaması. Onu da önümüzdeki zamanda iyi bir firmaya güzel bir otel projesi ile, yap işlet devret ile yola çıktık. Önümüzdeki sezon inşallah bunu da bitirmiş olacağız.

“Ardımıza bakmıyoruz, devam ediyoruz”

Bu katmer ve pide salonunu belediyemiz işletiyor, halkın istediği fiyatta katmer ve pide yemesi için.  İnşallah yandaki kafe de halkın çayını, kahvesini içebileceği bir yer olacak. Gölcük’e çok ciddi paralar harcadık ama hiç geriye bakmıyoruz ve harcamaya da devam ediyoruz. Helal olsun diye düşünüyoruz. Tüm arkadaşlar da aynı görüşteler. Bana destek olan, cesaret veren meclis üyesi arkadaşlarıma ve elini taşın altına koyan daire müdürü arkadaşlarıma, başkan yardımcılarıma teşekkür ediyorum.

“Su sporları yapılabilir”

Gerçekten iyi bir yol aldık. Bundan sonra da Gölcük, Ödemiş’in kaderini değiştirecek projelerden birisi olacaktır. Buradaki spor alanı hakkında imar planında gösterilmiş bir alan var. O alan, vatandaşın elinde. Kamulaştırılana kadar mevcut futbol sahasıyla idare edilecek. Bu proje bittiğinde futbol sahası da çözülmüş olur. Sporla ilgili bir başka şey daha var. Oteli alan firmanın su sporlarıyla ilgili bir deneyimi bulunuyor. Yelkenli sporlar gibi bu konuda bir şeyler yapılabilinir.

Birgi’deki restorasyon çalışmalarımız devam ediyor. Burada biraz müteahhidin sıkıntısı var. Taşpazar ve Küp Uçuranlar Kulesi, biraz yavaş ilerliyor” şeklinde konuştu.

45 esnaf yer alacak

Gölcük’teki çalışmalar hakkında bilgi verdikten hemen sonra Bozdağ’da bulunan Kırkoluk’ta da açıklamalar yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, “Hem Gölcük hem de Bozdağ’daki çeşitli projelerimizi aralıksız olarak sürdürüyoruz. Gölcük’te şu anda otelin yıkım çalışmaları devam ediyor. Bittiğinde önümüzdeki sezona kadar yetiştirilmesi için gerekli çalışmalar çok hızlı bir şekilde yapılacak. Bozdağ’da ise daha önce birtakım şikayetlere neden olan Kırkoluk’un yerine son derece modern olan yeni tesisler, gayet güzel bir şekilde hizmete girmiştir. Burada 45’e yakın esnafın olacağı bölümler var. Buradaki tüm esnafımıza hayırlı işler ve bol kazançlar diliyorum. Ayrıca Kırkoluk çeşmesi de çok güzel bir görünümle vatandaşlarımızın hizmetine girdi” ifadelerini kullandı.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Salih cinar     2018-08-15 Valla bu aşağıdaki cevat bey çok doğru sorular sormuş.Belediye meclisinde chp liler bile sormadı soramazda
Cevat altın     2018-08-12 4) Gölcük esnafına açtığınız kafeterya ile zarar verdiğinizin farkındamısınız. 5)Peyzaj çalışması sırasında KESİLEN SÖĞÜT AĞAÇLARININ HESABINI KİM verecek ve YAPILAN ÇALIŞMA SIRASINDA ÇINAR AĞAÇLARININ KÖK KISIMLARINA ZARAR VEREREK AĞAÇLARI KURUMASINA SEBEP OLDUNUZ BUNUN HESABINI KİM VERECEK 5)GÖLÜN ETRAFINA ZİFT DÖKEREK DOĞAYA ZARAR VERDİĞİNİZİN FARKINDAMISINIZ 6)SON OLARAK ARTIK YETER..GÖLCÜK ve BOZDAĞ BETONLARLA DEĞİŞİM DİYE İNSANLARI KANDIRMAYIN DOĞAYA SAYGI DUYUN.
Cevat altın     2018-08-12 Sayın başkan Gölcükle ilgili olarak; 1) 2 yıl önce yapılan sarı renkte yer döşeme işleminin o malzemeden yapma fikri kime ait ve neden 1 yıl olmadan döküldü ve söküldü,maliyeti ne idi kimin cebinden çıktı. 2) Yapmış olduğunuz peyzaj çalışmaları o bölgenin doğasına uygunmu değil mi.Yeni yapılan mermer şeklindeki malzeme o bölgenin mevsim şartlarına uygunmu. 3) Yapmış olduğunuz iş sadece BETON dan ibaret sizin için değişim demek beton mu demek.
ALI     2018-08-10 HEP BOL KESEDEN ATIYORLAR IYIKI YILLAR SONRA BIR KAFFE ACTILAR REKLAMINI YAPIYORLAR HIZMET ETMENIN REKLAMIMI OLUR BELEDIYE BU HER TÜRLÜ HIZMETI REKLAMSIZ VE ILANSIZ YAPAR AYIP YA AYIP
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Tire'de şüpheli ölüm
Tire'de şüpheli ölüm