Advert
Advert
Advert

“Bir ilki yapmalıyız”

 “Bir ilki yapmalıyız”
 “Bir ilki yapmalıyız” Küçük Menderes
Bu içerik 661 kez okundu.
Advert

Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Adil Köse, bir basın bildirisi yayınladı. Köse’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Ödemiş Ticaret Odası Süs Bitkileri ve Fidancılık Meslek Komitesi üyeleri ve Ödemiş Ticaret Odası Başkanımız Rıfat Eriş de dahil olmak üzere tüm sektörü kapsayan bir yapıda, ihtisas organize sanayi bölgesi kurulması çalışmalarının ivedilikle başlatılmasına karar verilmelidir.

Sektör, Organize Sanayi Bölgesi’ni istiyor. Bir ilki yapmalıyız. Kendimize özgü modeli yaratmalıyız. OSB kurulması çalışmalarına yönelik olarak bölgedeki kooperatif ve birlik gibi sektör temsilcilerinden oluşan bir müteşebbis heyeti kurmalıyız. Bu heyet; mevzuatın incelenmesi, sektörün envanterinin çıkarılması ve bölgenin kurulmasına yönelik yer seçimi konularında çalışmalar yaparak başvuru dosyasını hazırlamalıdır.

OSB’nin kurulmasıyla birlikte üretimde verimlilik ve kar artışının sağlanması, bürokrasinin azaltılması, ortak sosyal tesisler kurulması vergisel çok sayıda avantajı da sağlayacaktır.

Sektör, bölgemizde hızla büyümektedir ama altyapı ihtiyaçlarına karşılayacak gerekli düzenlemeler yapılmadı. OSB ile birlikte sektörle ilgili tüm tesisler bir arada olacak ve bu sayede verimlilik sağlanırken firmaların maliyetleri düşecek, ihracatta rekabet avantaj sağlanmış olacak.

Süs bitkisi ve fidancılık, Türkiye için çok genç bir sektördür. Üretim, milli ve milletlerarası kalite standartlarında yapılarak ihracat arttırılmalıdır. OSB, sektöre ekonomik yönden katkı sağlayacağı gibi sektörün kurumsal yapısının da göstergesi olacaktır.”

Haber: Emine Hilal ZORLU

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Tire'de şüpheli ölüm
Tire'de şüpheli ölüm