Advert
Advert
Advert

Genç ressama kaymakam desteği

Genç ressama kaymakam desteği
Genç ressama kaymakam desteği Küçük Menderes
Bu içerik 409 kez okundu.
Advert

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tireli genç ressam Sultan Aydoğdu’nun açmış olduğu ilk kişisel resim sergisini ziyaret etti. Tanrıseven, Tire’nin kırsal kesiminde yetişip kişisel resim sergisi açan Aydoğdu’yu tebrik etti.

Tarihi Bedesten’de 30 parça eserin teşhir edildiği serginin açılışını yaparak gezen Kaymakam Tanrıseven, Aydoğdu’dan eserleri hakkında detaylı bilgiler aldı. Sultan Aydoğdu’yu genç yaşta başarılı çalışmalarından dolayı tebrik eden Tanrıseven, genç ressamın gelecekte önemli işlere imza atacağına inandığını belirterek çalışmalarında başarılar diledi.

Ressam Aydoğdu da Kaymakam Tanrıseven’in kişisel sergisini ziyaretinden ve desteklerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek kültür ve sanata verdiği destekten dolayı Tanrıseven’e teşekkür etti. Ressam Sultan Aydoğdu’nun 10 Ağustos Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek sergisinin açılışına ailesi, bölüm arkadaşları ve öğretmenlerinden oluşan kalabalık bir grup katıldı.

1996 yılında Tire’de doğup büyüyen Sultan Aydoğdu, halen Ege Üniversitesi Resim Öğretmenliği 4. Sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor. Aydoğdu, sanat hayatının önemli eserlerini sergilediği ilk kişisel sergisinde ağırlıklı olarak yağlı boya, akrilik ve soyut ağırlıklı eserlerin yanı sıra karışık tarzda çalışmalara yer verdi.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu:
Kılıçdaroğlu: "Tarımda büyümeyi nasıl yapmak istiyorsanız Kocaoğlu'ndan ders alacaksınız"
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!