Advert
Advert
Advert

CHP Ödemiş’te durum değerlendirmesi

CHP Ödemiş’te durum değerlendirmesi
CHP Ödemiş’te durum değerlendirmesi Küçük Menderes
Bu içerik 865 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Teşkilatı, önceki akşam Kültürpark karşısındaki Ödemiş Belediyesi Nikah ve Düğün Salonu’nda danışma kurulu toplantısı gerçekleştirdi. Divan heyetinin yerini almasının ardından bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açılan buluşmaya CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, önceki dönem milletvekillerinden Musa Çam ve Ödemişli partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi, “Biz gençlerimizle, kadınlarımızla elimizden geldiğince değil, elimizden geldiğinin fazlasıyla hep birlikte, bütünlük içerisinde AKP’li bir belediyenin olduğu bir ilçede, bu kadar devletin imkanlarını kullanan bir partinin egemenliğinde, bu kadar imkanların karşısında çok başarılı olduk.  Sandık eğitimlerindeki başarımız ile 298 oy farkıyla ilçemizi korumuş olduk. Bugün Tire ve Bayındır’da belediyeler CHP’li olmasına rağmen biz, onların başarısının daha da üstüne çıktık. Kriterler değişebiliyor ama biz çok çaba gösterdik ve bu çabanın sonucunu aldık. Gönül isterdi ki Türkiye genelinde de bu sonucu alalım. Amacımız, bu rejim değişikliğinin önüne geçmekti. Bu rejim değişikliğinin etkilerini önümüzdeki günlerde daha da fazla görmeye başlayacağız. Yanlış değerlendirme yapan seçmen nedeniyle kurunun yanında yanan yaş misali biz de bu süreçten etkileneceğiz. Gücümüzü genel seçimlerde yeterince gösteremedik. Bu gücümüzü yerel seçimlerde göstermek istiyoruz. Yerel seçimlerde belediyemize CHP bayrağı dikip dalgalandıralım” mesajını verdi.

Emeği geçen herkesi kutladı

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, “Ödemiş CHP İlçe Örgütü’ne; başta kadınlarımız ve gençlerimiz olmak üzere bütün emekçilere, örgüte yıllarını verip saçlarını ağartan büyüklerimize teşekkür ediyorum. İlçe örgütünü kutluyorum. İlçe başkanından kadın ve gençlik kollarına dek Ödemiş’te köy köy gezip broşür dağıtan, oy isteyen bütün emekçi yoldaşlarımı kutluyorum.

Her türlü baskıya, sıkıştırılmış bir seçime hazırlandık. Olağanüstü koşullarda ve OHAL altında kaymakamların, valilerin hatta yer yer jandarma komutanlarının AKP il ve ilçe başkanı gibi davrandığı, bütün olanakların ortaya serildiği, geçmişte CHP’nin önerdiği bütün vaatlerin eksik de olsa AKP tarafından gündeme getirildiği bir seçim yaşadık. Bu seçim kararı, olağanüstü bir ortamda alındı. CHP’yi ve diğer partileri hazırlıksız yakalamak için, devletin bütün olanaklarıyla saldırıp İYİ Parti’yi de seçime sokmayarak AKP ve MHP’nin Anayasa’yı değiştirecek çoğunlukta olacağı bir meclis tablosu için olması gerekeni yaptılar. Biz bu yerel seçimleri kazanacağız. Bu partiye yıllarını vermiş insanların ‘Biz bu seçimi kaybedeceğiz’ demesini yüreğim cız ederek dinliyorum. Böyle bir söylem; partisini seven, Altı Ok’a bağlı, partisine bağlı hiçbir kimseye yakışmaz. Bu söylem, partili olan hiç kimseye yakışmaz” ifadelerini kullandı.

“CHP, her zaman var olacaktır”

Sertel, konuşmasını şöyle sürdürdü: “1999’da yüzde 8.75 ile baraj altında kaldık. CHP, hazine yardımından mahrum kaldı. Tarihte ilk kez meclise giremedi. Bunu da yaşadık. Ama bunu yaşarken  ‘Harç bitti, yapı paydos’ demedik. Cebinden para verip ilçe binaları tuttular. Köylere giderken cebinden mazot parasını koydu, arabasına bindi. Köylerine gitti, mahallerine gitti. ‘CHP’yi asla yok edemezsiniz. CHP var olacaktır’ dedi. Kararlı halk vardı, kararlı örgüt vardı. Örgüt, en önemli güçtür. Örgütü olmayan, üyesinin ve örgütünün gücüne dayanmayan hiçbir parti ayakta kalamadı. Ama bir tek her türlü baskıya, her türlü zulme, her türlü işsizliğe, her türlü karalamaya rağmen CHP ayakta kaldı ve kalacaktır. CHP’ye kimse kötülük yapamaz, yapmamalı da. CHP bizim ana ocağımız, CHP bizim ata ocağımız, CHP bizim ideolojik bütünlüğümüzdür” dedi.

“Ödemiş’in adayını Ödemişliler seçsin”

Siyaseti hak ve emekle yaptıklarını vurgulayan Milletvekili Sertel, “Biz siyaseti hakla, emekle yapıyoruz. Bu partinin medyada tartışılması, ilmek ilmek yolunup parçalanması benim içimi yakıyor. CHP’ye ve genel başkanına yönelik bu konuşmalar ne demek? Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kusuru olsa önce ben çıkarım karşısına, çıktım da. Beni siz seçtiniz, benim size karşı borcum var. Ancak şu hakikati paylaşmak istiyorum: Genel Başkanımız, bütün il başkanlarını dinleyerek Sayın Muharrem İnce’yi cumhurbaşkanı adayı yaptı. Burada hata, kusur var mı arkadaşlar? CHP, çok önemli bir partidir. Parti içerisinde sevgi ve saygı, gerçek ilkedir. Sevgili arkadaşlar, bu işte bir iş var. Neden kurultay isteniyor biliyor musunuz? ‘Belediye başkan adaylarını ben belirleyeyim’ diyor. Kemal Bey’in yanındakiler de diyor ki, ‘Hayır kardeşim! Sana burada müsaade yok. Biz belirleyeceğiz.’  Ben de diyorum ki, ‘İki taraf da belirlemesin, Ödemiş‘in belediye başkan adayını Ödemişliler belirlesin. O zaman birleşir bu parti. Demokrasi bu işte” şeklinde konuştu.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu:
Kılıçdaroğlu: "Tarımda büyümeyi nasıl yapmak istiyorsanız Kocaoğlu'ndan ders alacaksınız"
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!