Advert
Advert
Advert

Kaymakamdan sabah sürprizi

Kaymakamdan sabah sürprizi
Kaymakamdan sabah sürprizi Küçük Menderes
Bu içerik 497 kez okundu.
Advert

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, sabah saat 06:30’da mevsimlik tarım işçilerini ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Günün ilk saatlerinde Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven; Eskioba, Mahmutlar, Alacalı ve çevre kırsal bölgelerdeki tarım işçilerini ziyaret etti. Ziyaret sırasında Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’e İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mutlu Tıraş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Karakaptan ve Alacalı Mahallesi Muhtarı Nedim Kuşçu eşlik etti.

 

Mardin ve Diyarbakır başta olmak üzere çeşitli illerden gelen tarım işçileri ile sohbet eden Kaymakam Tanrıseven, mevsimlik işçilerden çeşitli bilgiler aldı. Tanrıseven, geçmişte Mardin ve Diyarbakır’da görev yaptığını belirterek bu illerden gelen vatandaşlarımızın çalışma için geldikleri ilçede Tirelilerle kaynaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

“Çocuklarınızın eğitimini ihmal etmeyin”

 

Kaymakam Tanrıseven, kendilerine gelemeyen vatandaşların ayağına giderek sorunları yerinde tespit etmeyi ilke edindiklerini belirtti. Devletin varlık sebebinin vatandaşa hizmet olduğunu belirten Tanrıseven, geçici tarım işçilerine şunları söyledi: “Bu vatan için çalışan, üreten herkes bizim başımızın tacıdır. Siz ekmek paranız için çalışıyorsunuz. Tire’mize, ülkemizin ekonomisine değer katıyorsunuz.  Sizden ricam, çocuklarınızın eğitimini asla ihmal etmeyin. Kaymakamlık olarak çocuklarınızın eğitimi için her türlü desteği vereceğiz.”

 

Kaymakam Tanrıseven, tarlada çalışan çocuklarla da ilgilenerek sohbet etti. Çocuklara yaş gruplarına göre hikaye, boyama kitabı ve çeşitli oyuncaklar hediye eden Kaymakam Tanrıseven çocukları sevindirdi.

 

Sorunlarını ilettiler

 

Vatandaşlar, tarlada kendilerini ziyaret eden Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’i görünce şaşkınlıklarını gizleyemeyerek, “Sabahın erken saatinde ilk defa bir kaymakamı tarlada görüyoruz. Bize yakın ilgi gösteren kaymakamımızdan Allah razı olsun” dediler.  Kaymakam Tanrıseven’i karşılarında bulan tarım işçileri, çeşitli konulardaki sorunları da ilk elden iletme fırsatı buldu.

 

Sabahın ilk saatlerinden itibaren Kaymakam Tanrıseven’e eşlik eden kırsal Alacalı Mahallesi Muhtarı Nedim Kuşçu, tarımsal faaliyetler ve tarım işçilerinin durumlarıyla ilgili olarak bilgiler verdi. Kuşçu, “Sayın Kaymakamımızın köyümüzü, tarım işçilerini ziyaret ederek sorunlarını dinlemesinden dolayı çok mutlu olduk. İlk kez bir kaymakamımızı tarlada gördük” dedi.

 

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Tire'de şüpheli ölüm
Tire'de şüpheli ölüm