Advert
Advert
Advert

Torbalı, festivale hazır

Torbalı, festivale hazır
Torbalı, festivale hazır Küçük Menderes
Bu içerik 491 kez okundu.
Advert

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret edip incir takdim etti ve Ayyıldız’ı hafta sonu yapılacak olan festivale davet etti. 
 

Torbalı ilçesinde belediye tarafından hafta sonu Çapak Mahallesi’nde gerçekleştirecek Bardacık İncir Festivali için hazırlık devam ediyor. Dün sabah 07.00’de Çapak Mahallesi’ne giden Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, mahalle meydanında kurulan incir borsasını ziyaret ederek üreticiler ve mahalle sakinleri ile sohbet etti. Festival hazırlıklarını kontrol eden Başkan Görmez, daha sonra incir hasadı yaptı. Çapaklı üreticiler ile ağaçtan incir toplayan Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ardından da Vali Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret edip incir takdim etti ve Ayyıldız’ı hafta sonu yapılacak olan festivale davet etti.

 

Konak Meydanı’nda stant kuruldu

 

Festival tanıtım programı kapsamında ise Torbalı Belediyesi çalışanları tarafından Konak Meydanı’nda İzmirlilere Çapak’ta yetişen Bardacık inciri dağıtıldı. Vali Ayyıldız ile görüştükten sonra Konak Meydanı’nda kurulan standı da ziyaret eden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, burada vatandaşlara kendi elleri ile incir ikram etti. 
 

Gösteriler iptal edildi

 

Festival programında yer alan halk oyunları gösterisi ve TRT Ses Sanatçısı Ali Çakar’ın konseri ise Hakkari’den gelen saldırı nedeniyle iptal edildi. Belediye Başkanı Adana Yaşar Görmez, bir açıklama yaparak şunları söyledi: "Hakkari-Yüksekova’da terör örgütünce düzenlenen hain saldırı sonucu şehit edilen Mehmetçiğimizin ailesi Nurcan Karakaya ve minik yavrumuzun büyük acısı nedeniyle festival programımızı sade ve eğlencesiz yapma kararı aldık. Festivalimizin Çapak’ta yetişen ve önemli bir ekonomik değeri bulunan Bardacık incirinin tanıtımı için önemli bir girişim olduğunu düşünüyoruz. Tüm halkımızı hafta sonu yapılacak festival için Çapak Mahallemize bekliyoruz." 

,

Haber: Onur Karagöz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Tire'de şüpheli ölüm
Tire'de şüpheli ölüm