Advert
Advert
Advert

Flash Bellek

Flash Bellek
Flash Bellek Küçük Menderes
Bu içerik 1584 kez okundu.
Advert

Teknolojinin gelişimi insanlar için yeni ihtiyaçların doğmasına neden olmuştur. Bu ihtiyaçların karşılanması için teknolojide yeni icatlar gerçekleşmiştir. Bu icatlardan olan Flash bellek birçok büyük dosyanın küçük bir cihazda taşınmasına olanak sağlamıştır. İlk bulunduğu zamanlarda günümüzdeki kadar gelişmiş olmayan bu bellekler zamanla içine birçok bilginin yüklenebileceği yüksek hafızalı küçük cihazlar haline gelmiştir. Teknolojinin gelişimi ile artık iş adamları başta olmak üzere birçok firma bilgilerini güvenli ve en masrafsız şekilde bu cihazlara yüklemektedir. İlk piyasaya sürüldüğü yıllarda içine bir müzik bile atılamayacak kadar küçük hafızalı olan bu bellekler günümüzde milyonlarca müziği içine alabilmekte bunun yanında birçok büyük dosyayı da içine alabilmektedir. Bu bellekler sayesinde bilgisayar depolama alanları da gelişmekte depolama alanlarının yetersizliğinde ise bu cihazlar devreye girmektedir.

Flash Belleğin Gelişimi

İnsanoğlu bilgisayar ile tanışmaya başladığından beri onu sürekli geliştirmiştir. Zamanla bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmezi halini almıştır. Kamu kuruluşlarında özel sektörlerde ve kişisel bilgisayarlarımız veri saklamamız için kullanılmaya başlandı. Veri depolama için kullanılan cihazlar yapıldı. Depolanan verileri kolayca taşınması için bellekler iyice küçültülüp ceplerimize kadar sığmaya başladı. Flash bellek icadı verilerin taşınması ve saklanabilmesi ihtiyacı sonucunda 2000 yılı içerisinde gerçekleştirildi. Bu icadın başında bilgisayar devi olan IBM şirketi gelir. İlk bellekleri Uzakdoğu şirketi olan Trek Teknoloji şirketi ile birlikte üretip piyasaya sürdüler. Üretilen ilk bellekler kullanılan 1.44 MB lık disklerin yaklaşık olarak yedi katı büyüklüğünde sekiz MB kapasiteye sahipti. Zamanla bu kapasiteler 256 GB ve üzerine çıkarak üretilmeye başlandı. Bu da disk ve CD’lerin tarihe karışmasını sağlamıştır. Bellekler USB bağlantısı üzerinden çalıştığı için çok hızlı olurlar. Bu hız CD ve DVD kullanımını insanoğluna unutturmuştur. Yeni nesiller bu argümanları belki sadece kitaplarda göreceklerdir.

En İyi Flash Bellek Satan Yerler

Flash bellek bugün birçok bilgisayar şirketi tarafından farklı fraksiyonlarda üretilmektedir. Veri taşıma ve depolama için kullanımı gayet kolaydır. İnsanlar anahtarlık bile olarak bu aygıtları kullanmaktadır. Bu aygıtlara almak çok kolay olmakla birlikte kaliteli olanı kullanılmalıdır. Çünkü sakladığınız verilerin zarar görmemesi gerekmektedir.

USB bellek almak istediğinizde kaliteli ürünleri bulacağınız https://www.incehesap.com/usb-bellek-fiyatlari/ sitesi kaliteli ürün satmaktadır. Bu siteden gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ödemişli Teknolojik Adam     2018-08-26 Flash bellek tabii ki güzel bir teknolojik ürün fakat teknolojinin çok hızlı geliştiğini düşündüğümüzde flash bellekler yerini başka teknolojilere bırakıyor, bulut bilişimi gibi. Uzun süredir hayatımızda olan flash bellekler yerine daha trendde olan teknoloji konularını haber yapıp insanlarımıza tanıtırsak daha güzel olur diye düşünüyorum. İyi çalışmalar dilerim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden