Advert
Advert
Advert

“1.5 aydır kum ve toz yutuyoruz”

Ödemiş’teki Emmioğlu Caddesi’nde yaşayan vatandaşlar, asfaltlama çalışmalarının bir hayli ağır ilerlemesinden şikayetçi

“1.5 aydır kum ve toz yutuyoruz”
“1.5 aydır kum ve toz yutuyoruz” Küçük Menderes
Bu içerik 825 kez okundu.
Advert

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZBETON ekiplerinin Ödemiş’in Emmioğlu Caddesi’ndeki yol asfaltlama çalışmalarının ağır bir şekilde devam ettiğini dile getiren bazı esnaf, her gün iş yerlerinin toz ve kum içinde kaldığını dile getirdi.

Çevre esnafından Salih Muyanlı, “İZBETON ekipleri, cadde üzerinde asfaltlama çalışmaları başlatmıştı. Fakat bu çalışmalar, gayet ağır bir şekilde devam ettiği gibi buradan araçların hızlı bir şekilde geçmeleriyle iş yerlerimiz her gün toz ve kum içinde kalıyor. Bu durum da bizi mağdur ediyor. Sabah dükkanlarımıza geldiğimizde güzel bir temizlik yapıyoruz. Ancak yolun tamamıyla kum olması nedeniyle araçların hızlı bir şekilde geçtiğinde temizlik yapmanın bir anlamı kalmıyor. Burada her gün toz ve kum ile mücadele etmekten bıkar hale geldik. Çalışmalara bir an önce hız verilmediği takdirde her gün toz ve kumla mücadele etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Mahalle sakinlerinden Vedat Şar ise, “Büyükşehir ekiplerinin buradaki asfalt çalışmasını yaklaşık 1.5 ay önce başlatmalarına rağmen iş, gayet ağır bir şekilde devam etmektedir. Her gün iş yerlerimizde toz ve kum yutmaktan bıktık. Burası, ilçenin en çok işleyen ve araç yoğunluğunun da yaşandığı yerlerinden biri. Buradaki çalışmalara ağırlık verileceği yerde ağır devam etmesi, herkesi mağdur etmektedir” şeklinde konuştu.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Tire'de şüpheli ölüm
Tire'de şüpheli ölüm