Advert
Advert
Advert

Torbalı’ya engelsiz yollar

Torbalı’ya engelsiz yollar
Torbalı’ya engelsiz yollar Küçük Menderes
Bu içerik 400 kez okundu.
Advert

Torbalı Belediyesi’nin ilçede engelli vatandaşların sosyal alanlara erişimini kolaylaştırmak amacıyla uyguladığı 'engelsiz yollar, kaldırımlar, sosyal alanlar' projesi devam ediyor. Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalara Çaybaşı Mahallesi’nden devam edildi.

 

Trafik ışıklarından mezarlığa kadar olan ve uzunluğu iki kilometreyi bulan caddeye sağlı sollu olmak üzere kilit taşı döşendi. Işıklandırma çalışmaları da tamamlanan caddeye döşenen kilit taşı toplamda 11 bin metrekareyi buldu. Çalışmalarını Çaybaşı’nın Yenimahalle bölgesinde sürdüren belediye ekipleri, burayı da 15 bin metrekarelik kilit taşıyla bezedi. Mahallenin her tarafını kapsayacak olan çalışmaların kısa sürede tamamlanması hedeflenirken belediye ekiplerinin çalışmaları da sadece Çaybaşı’yla sınırlı kalmadı. Pamukyazı’ya 30 bin metrekare kilit taşı döşeyen ekipler, Tulum’da 16 bin metrekare, Subaşı’da da 4000 metrekarelik kilit taşı çalışması yaptı. 
 

“Nereye gerekiyorsa oraya yapacağız”

 

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçedeki bütün projelerde, yatırımlarda, çevre düzenlemelerinde, sosyal yaşam alanlarında engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmayı amaçladıklarını belirterek, "Ekiplerimiz, Torbalı’nın hemen her noktasında hummalı bir çalışma temposu içindeler. Çaybaşı’nın içinden geçen iki kilometrelik caddeyi baştan aşağıya yeniledik. Aynı çalışmanın benzerini Subaşı Mahallesi’nde gerçekleştireceğiz. Naime’de de bir meydan düzenlemesi söz konusu. Ayrancılar’dan Subaşı’ya, Yazıbaşı’dan Tulum’a kadar nerede düzeltilmesi, yenilenmesi gereken yol, cadde varsa ekiplerimiz orada çalışmaları tamamlıyor. İlçe sakinlerine en iyi hizmeti sunmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu çalışmaların tamamında önceliğimiz engelli vatandaşlarımızdır" dedi.

 

Haber: Onur Karagöz 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Tire'de şüpheli ölüm
Tire'de şüpheli ölüm