Advert
Advert
Advert

İki özel çocuktan çok özel el işleri

İki özel çocuktan çok özel el işleri
İki özel çocuktan çok özel el işleri Küçük Menderes
Bu içerik 909 kez okundu.
Advert

Ödemiş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından özel öğrenciler için açılan el sanatları kursuna katılan 2 özel öğrencinin ürünleri belediye tarafından sergilenecek.

Ali Hanaylıoğlu ve Seçil Koç adlarındaki İki öğrenciye, Gazi Üniversitesi Dekoratif Sanatlar Mezunu öğreten Muhlise Aydiş (28) eğitim veriyor. 2015 yılından beri halk eğitim merkezi el sanatları öğretmeni olan Aydiş, bir yandan da Ödemiş Devlet Hastanesi Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezinde kursiyerlere uğraş terapisi vererek onları topluma kazandırmaya çalışıyor.

2 Nisan tarihinden 31 Temmuz’a kadar haftada 2 gün sürecek özel çocukların el sanatlar kursunda, Seçil Koç birbirinden güzel çeşitli turistik hediyelik eşyalar yaparak özgüveni artırma mücadelesi veriyor. Ali Hanaylıoğlu da ahşap boyama işleriyle uğraşarak, çeşitli eserleri ortaya çıkarıp takdir topluyor. Her iki özel çocuk yaptıkları işleri, bilim merkezi altındaki kurs salonunda gözleri gibi koruyor. İki özel öğrencinin yaptıkları eserlerin, belediyenin açacağı bir sergide tanıtılacağı belirtildi.

Kurs öğretmeni Muhlise Aydiş “Özel öğrencilerimin her ikisi de güzel eserler meydana getirmişlerdir. Bu eserler ileriki bir zamanda sergilenecek. Her iki öğrenci de derste büyük bir ciddiyetle işlerini yaptıkları gibi, eserlerine kimseyi dokundurmamaktadırlar. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür