Advert
Advert
Advert

Oluşum yeni eğitim yılana hazır

OLUŞUM EĞİTİM KURUMLARI EĞİTİM ALANINDAKİ BAŞARILI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Oluşum yeni eğitim yılana hazır
Oluşum yeni eğitim yılana hazır Küçük Menderes
Bu içerik 1607 kez okundu.
Advert

Ödemiş Özel Oluşum Eğitim Kurumlarının Kurucu Temsilcisi Gamze Bıyık gazetemize yaptığı açıklamada, 2018-2019 eğitim öğretim yılı hazırlıklarına devam ettiklerini söyledi.

Okulun fiziksel özellikleri hakkında bilgi veren Bıyık şunları kaydetti: “Oluşum Eğitim Kurumları 2013-2014 yılında hizmete girmiştir. Okulumuz yaklaşık 7000 m2’lik arsa üzerine kurulu, 2400 m2’lik kapalı alan olmak üzere 4600 m2’lik açık oyun alanları ve kapalı yüzme havuzumuz bulunmaktadır. Teknolojik sınıflarda ve laboratuarlarda eğitim imkanı sağlamaktayız. Okulumuz öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimi için gerekli tüm olanakları sağlayan çağdaş birer eğitim yerleşkesi olarak planlanmıştır, şu an bu yerleşkede yaklaşık 300 öğrenciye hizmet verilmektedir. Fiziki ve teknolojik imkânlarıyla öğrencilerimizin kendilerini sürekli geliştirmelerine olanak sağlayan yerleşkemiz, öğretimin de öğrencilerin sürekli değişen ihtiyaçlarına göre planlanmasını sağlamaktadır.”

Öğrencilerle ilgili görüşlerini aktaran Bıyık “Oluşum eğitim kurumları olarak; değişime ve gelişime açık, bilim ve teknolojinin farkında olan,  öğrenmeyi temel ihtiyaçları olarak gören, en az iki yabancı dili okuyup yazabilen ve konuşabilen,  değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik ve ayrıcalık olarak kabul eden,  yüksek moral değere sahip, dünyanın her yerine bilgi, beceri ve üstün karakteri ile örnek bireyler yetiştirmek en önemli hedeflerimiz arasındadır. Okulumuz ‘öz güveni sağlam, iletişimi güçlü, yaratıcı düşüncesi ve  estetik anlayışı gelişmiş ekip çalışmasına yatkın kendine kısa ve uzun vadede hedefler koyabilen, bakış açısı ‘yalnız okul başarısı değil aynı zamanda hayat başarısıdır. ’cümlesiyle yolunu ve hedefini çizmiştir. Okulumuzda ulusal temelde ve evrensel ölçülerde hizmet veren örnek bir kurumdur. Öğrencilerimizi yeni gelişmelere hızla uyum sağlayan zihinsel, bedensel ve ruhsal gelişimi yaşam başarısına odaklı mutlu bireyler olarak yetiştiririz” dedi.

Okulun eğitim kademeleri hakkında da bilgi veren Bıyık; anasınıfı, ilkokulu, ortaokulu ve anadolu lisesi olarak hizmet verecek okulla ilgili son olarak şu bilgileri verdi: “Biz bu okulda 5 yıldır eğitim öğretime devam etmekteyiz. Okulumuzun binası bize ait değil biz yapı kullanım hakkına sahibiz, önümüzdeki yıllar içinde yapı kullanım hakkı sözleşmemiz devam etmektedir. Oluşum eğitim kurumları olarak gelecek planlarımız içerisinde; daha modern ve donanımlı bir kampüs yaparak eğitim öğretime yeni okulumuzda büyüyerek devam etmeyi planlıyoruz”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Tire'de şüpheli ölüm
Tire'de şüpheli ölüm