Advert
Advert
Advert

Çavuş: Fırsatı değerlendirin

BAŞKAN ÇAVUŞ, KONAKLI'DA 7143 SAYILI YAPILANDIRMA KANUNU İLE İLGİLİ ÜYELERE AYDINLATMA

Çavuş: Fırsatı değerlendirin
Çavuş: Fırsatı değerlendirin Küçük Menderes
Bu içerik 653 kez okundu.
Advert

Ödemiş Bilumun Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası Başkanı  Hülya Çavuş  yeni çıkarılan  7143 Sayılı Kanun ile kamuya borcu olanlara önemli bir fırsat sağlandığını belirtti.

Söz konusu kanunun, 2018 Mart ayı öncesi dönemlere ait her türlü SGK primleri, işsizlik sigortası primi, idari para cezaları, iş kazası, meslek hastalığı veya işveren ya da üçüncü kişilerin sigortalılara yaptıkları haksız fiiller sonucunda doğan rücu alacakları, yersiz bağlanan gelir ve aylıklardan doğan alacaklar ile BAĞ-KUR sigortalılarının daha önce dondurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğacak alacakları da kapsadığını hatırlatan Ödemiş Bilumun Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası  Başkanı Çavuş şunları kaydetti:  "Ödeme ve taksitlendirme seçenekleri, yapılandırmadan yararlanmak için; 31 Temmuz tarihine kadar başvuruda bulunmak ve yapılandırılan tutarın peşin veya ilk taksit 2018/Ağustos ayında başlamak üzere, ikişer aylık dönemlerde en fazla 18 taksitte ödenmesi gerekmektedir. Prim aslının ödenmesi halinde, kalan faizin yüzde 90'ı silinecektir. Taksitli ödeme seçeneği tercih edenlerin, borçlarını 2 taksitte ödemeleri halinde, kalan faizin yüzde 50'si silinecektir. Son ödeme tarihinin tatile denk gelmesi halinde ödeme süresi ilk iş günü mesai sonunda bitecektir. Taksitle ödemeyi tercih edenler 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitle ödeme yapabileceklerdir. Peşin ödeme veya taksitler kredi kartıyla ödenebilecektir."

 

ÇAVUŞ: “KAÇIRILMAYACAK FIRSAT “

Çavuş “ Gıda Odası olarak 7143  sayılı kanunun çıkmasının hemen ardından, gerek Ödemiş Bilumun Gıda Maddeleriyle  Uğraşanlar Odasına gelen üyelerimize  ve gerekse üyelerimize ayağına kadar giderek  esnaflarımız adına  kendilerine fayda sağlayacak bu madde konusunda bilgilendirmelere aralıksız olarak  devam ediyoruz. Bu konuda  esnaflarımız için bu kanun  maddesinin büyük bir fırsatı gerçeğe dönüştürmelerini  bekliyoruz” dedi.

 

“MÜRACAAT AY SONUNA KADAR“

Temmuz  ayı sonuna kadar 7143 sayılı kanun maddesinin sona ereceğini dile getiren Başkan Çavuş “Bu kanun maddesinin  son başvuru  tarihi Temmuz ayının bitimine kadardır. Bizler de program   halinde  odamıza  bağlı esnaflarımıza bu konudaki bilgilendirmelere  devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür