Advert
Advert
Advert

Kaymakamdan Güneydoğu gazisine büyük sürpriz

Kaymakamdan Güneydoğu gazisine büyük sürpriz
Kaymakamdan Güneydoğu gazisine büyük sürpriz Küçük Menderes
Bu içerik 490 kez okundu.
Advert

Terörle mücadele ederken yaralanarak gazi olan vatandaşa Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven büyük bir sürpriz yaptı. Kaymakam Tanrıseven’in, kendisine maaş bağlanarak birikmiş alacakları olarak 135 bin lira hesabına yatırıldığını açıkladığı gazi büyük şok yaşadı.

 Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven makamında kabul ettiği gazi ve eşine müjdeyi bizzat kendi vererek çifti mutlu etti.

“SGK MÜDÜRÜNÜN DİKKATİ OLAYI AÇIĞA ÇIKARDI”

Olay, tarımdan Bağ-Kur sigortalısı Muammer Adıbelli’nin 2018 Mart ayı içerisinde SGK rehberlik servisine emekli olmak istediğini beyanı ile başlarken; oğlu İbrahim Adıbelli’nin askerde yaralandığını söylemesi sonucu SGK Tire İlçe Müdürü Tuğrul Karaca’nın dikkati ile ortaya çıkarıldı.

Yapılan tetkikler sonucu 18 Eylül 2012 tarihinde PKK bölücü terör örgütü elemanlarının Bingöl-Muş karayolunun 16’ncı kilometresindeki Kardeşler köyü yakınında pusu kurmak suretiyle askeri konvoya saldırıda bulunduğu belirlendi. Olayın o günkü basında geniş yer bulduğu ve yaralılar arasında İbrahim Adıbelli’nin de olduğunun tespit edilmesi üzerine, ilgili Kamu Kurumları ile iletişime geçilerek askerliğe elverişli olmadığı için terhis edildiği ancak İbrahim Adıbelli’nin ilgili Kuvvet Komutanlığına nakdi tazminat ödenmesi ve SGK’ya da malulen aylık bağlanması hakkında müracaat etmediği tespit edildi.

Gazinin nakdi tazminat ödenmesine ilişkin dilekçesi Kara Kuvvetleri Komutanlığına, 3713 sayılı Kanun gereği malulen aylık bağlanmasına ilişkin dilekçesi de Tire Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğünce Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığına gönderildi.

SGK’nın Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı personeli tarafından iş ve işlemler en seri şekilde ikmal edilerek terör gazimizin vazife malullüğü aylığı bağlanmış ve ödeme tutarları ilgili banka şubesine gönderildi.

 

“GAZİ BİR SÜRE KONUŞAMADI”

Gelişmelerden habersiz olan Gazi ve eşini Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven makamına davet etti. Buluşmada oldukça duygusal anlar yaşandı.

Kaymakam Tanrıseven’in kendisine maaş bağlandığı ve birikmiş alacaklarının bankaya yatırıldığını söylemesiyle yaşadığı şaşkınlığı bir süre atamayan İbrahim Adıbelli, bir süre konuşmakta güçlük çekti.

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Güneydoğu gazisi ve eşine şunları söyledi:

 

KAYMAKAM TANRISEVEN: ‘‘DEVLETİMİZ BÜYÜKTÜR. KENDİSİNE HİZMET EDENİ ASLA UNUTMAZ’’

“Devletimiz büyüktür ve kendisine hizmet edeni asla unutmaz. Sizler tüm Mehmetçiklerimiz gibi vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için bedenlerinizi siper ettiniz. Gazilik gibi mukaddes bir nişana nail oldunuz. Bu zamana kadar birikmiş toplam 135.000 TL bu hafta hesabınıza aktarılacak. Yaklaşık 2800 TL Görev Malullüğü aylığınızda size bağlanacak. Ayrıca Devlet Memuru olma hakkı da size sunulacak. Hayırlı uğurlu olsun.”

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, olayı ortaya çıkaran SGK Tire Müdürü Tuğrul Karaca’yı da dikkatinden dolayı tebrik etti.

 

GAZİ ADIBELLİ ‘‘ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN’’

Konuyla ilgili yaşadığı şaşkınlığı üzerinden atan İbrahim Adıbelli özellikle dikkati ile durumun ortaya çıkarılmasında büyük emeği olan SGK Müdürü Tuğrul Karaca’ya ve desteklerinden dolayı İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’e teşekkürlerini sunarak ‘‘Bana büyük sürpriz oldu. Allah Devletimize ve Milletimize zeval vermesin’’ dedi.

Gazi Adıbelli, çalıştığı işinden iki ay önce ayrıldığını ve halen işsiz olduğunu belirterek, bu haberin kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür