Advert
Advert
Advert

Bozdag Kayak Tesisleri’nde etüd çalışması

ÇIĞ ÖNLEME PROJESİ İÇİN ÖN ÇALIŞMA YAPILDI

Bozdag Kayak Tesisleri’nde etüd çalışması
Bozdag Kayak Tesisleri’nde etüd çalışması Küçük Menderes
Bu içerik 1248 kez okundu.
Advert

Ege’nin en gözde turizm merkezlerinden biri olan Bozdağ Kayak Merkezi için etüt çalışması yapılıyor. Çığ düşmesi nedeniyle bir süreden bu yana kapalı olan merkezde çığ tehlikesine karşı etüd çalışması yapıldı. Bozdağ Kayak tesislerinin uzun süreden beri kapalı olması nedeniyle buraya gelen tatilciler hayal kırıklığı yaşıyorlardı. Konuyla ilgili olarak Çevre ve Erozyonla Mücadele birimi adına bölgeye gelen özel bir firma yetkilileri inceleme yaptılar. Etüt çalışmasına Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Şerif Delibalta da eşlik etti.

Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Şerif Delibalta çalışmayla ilgili şu bilgileri verdi: “Bilindiği üzere Ege ve Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden gelenlerin de ilgi odağı bir yer olan Bozdağ Kayak Tesisleri burada yaşanan çığ düşmesi ve benzeri olaylar nedeniyle Valilik kararıyla kapatılmıştı. Yaklaşık 3 yıldan beri kapalı olan Bozdağ Kayak tesislerinin tekrar hayata geçmesi konusunda, bizlerin de bazı girişimleri oldu. Bizler de böyle bir yerin kapalı olması yerine, turizmin kalbinin attığı bir yer olarak tekrar hizmete devam etmesinin çok yararlı olacağını düşünerek, konuyu değerlendirdik. Çığ düşmesine karşı bir takım tedbirlerin alınması için proje ortaya konulması konusunda Çevre ve Erozyonla mücadele biriminden özel bir ekip burada bir inceleme çalışması gerçekleştirdiler.”

 

DELİBALTA: GAYRET GÖSTERİYORUZ

Şerif Delibalta daha sonra şunları kaydetti: “Bozdağ ve Gölcük mahallerinde bulunan tesisler gerçekten çok önemli. Burada Ödemiş Belediye Başkanımızın Gölcük yaylasında yaptığı projeler ve çalışmalar ortadadır. Gölcük ve Bozdağ yaylaları Ödemiş için son derece önemli ve önemli olduğu kadar da turistik merkezlerdir. Önceki yıllarda insanların rekor düzeyde tercih ettiği Bozdağ yaylasının da en büyük özelliği kuşkusuz Bozdağ kayak tesisleridir. Bizler de bu kayak tesislerinin tekrar güvenli bir şekilde hayata geçmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz. Geçen yıllarda kayak tesislerine gelen insan sayısında rekor düzeydedir. Bizler tekrar bu yerin hizmete girmesiyle bölgeye canlılık ve hareketlilik kazandırmak amacıyla Bozdağ Kayak Tesislerinin en kısa zamanda yeniden turizme kazandırmak amacıyla çalışma başlatılmasını istedik. Çığ düşmesine karşı gerekli önleyici proje çalışmasının tamamlanması ve daha sonra da Bozdağ kayak tesislerinin hizmete girmesini bekliyoruz” dedi.

 

OTÇU: BİRAN ÖNCE FAALİYETE GEÇMELİ

Bozdağ Mahallesi Muhtarı Halil Faruk Otçu da “Kayak merkezimiz yaklaşık 2 yıldan bu yana çığ düşmesi ve bir takım tehlikeli durumlar nedeniyle İzmir Valiliği tarafından kapanmıştı. Önceki gün çığ düşmesini önleyici projeler olarak neler yapılabilir gibi konular üstünde ön araştırma yapıldı. Konuyla ilgili olarak özel bir ekip burada gerekli incelemelerde bulundular. Bizler de Bozdağ halkı olarak eski yıllarda olduğu gibi hafta sonu yaklaşık 5 bin kişinin geldiği, yerli ve yabancı turistlerin de buraya akın akın gelmesini kış aylarının vazgeçilmez bir merkezi olmasını bekliyoruz. Buradaki esnaflarımız da eski günleri ve eski hareketliliği bekliyorlar. Bizler de bölgenin insanları olarak, kayak tesislerinin kısa sürede açılmasını bir an önce bekliyoruz. Kayak tesisleri hizmette olmayınca buranın da hiçbir özelliğinin olmadığını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Tire'de şüpheli ölüm
Tire'de şüpheli ölüm