Advert
Advert
Advert

Silay’dan S Plaka teşekkürü

Silay’dan S Plaka teşekkürü
Silay’dan S Plaka teşekkürü Küçük Menderes
Bu içerik 485 kez okundu.
Advert

ÖDEMİŞ ŞOFÖRLER ODASI S PLAKALARDAKİ KATKISINDAN DOLAYI ESNAF ODASI BAŞKANI MUTLU YU KAHVALTIDA AĞIRLADI.

Ödemiş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tahir Silay, Birgi’de gerçekleşen kahvaltı ile İzmir Esnaf Odası Başkanı Zekeriya Mutlu’yu ağırladı. İlçe protokolünün de katıldığı etkinlik, Birgi Taşköprü kahvaltı ve köyevinde gerçekleşti. Kahvaltıya İzmir Esnaf Odası Başkanı Zekeriya Mutlu ile birlikte Ödemiş İlçe Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi, Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı yüzbaşı Mustafa Hüyüktepe, Ödemiş Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Nihat Kahya, Ödemiş Şoförler Odası Başkanı Tahir Silay, Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası Başkanı Hülya Çavuş, Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası Başkanı Erol Nokta katıldılar.

Ödemiş Şoförler Odası Başkanı Tahir Silay S Plaka konusunun sorunuyla ilgili olarak uzun süreden beri uğraş verdiklerini dile getirerek şunları söyledi: “S plaka konusunda İzmir valimiz başta olmak üzere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu ve İlçemizde görev yapan değerli kaymakam ve belediye başkanımıza da konuyu aktarmıştım. Şu anda S Plaka konusunda, neticeye ulaştığımıza inanıyorum. Bu konuda aramızda bulunan İzmir Esnaf Odası Başkanımız Mutlu ve İzmir valimiz Sayın Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Kocaoğlu da her zaman bizlerin sorunlarıyla yakından ilgilendiler. Bu bakımdan şu anda buradaki buluşmamızın ardından önümüzdeki günlerde İzmir valimiz Sayın Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’nu da ziyaret ederek kendilerine İzmir de teşekkür ve ayrıca kendilerine yerinde plaket takdimi yapacağız.”

MUTLU “ BU PLAKETİN ANLAMI İLÇELERE VERDİĞİMİZ ÖNEMDEN DOLAYIDIR.”

Birgi’de yapılan buluşmada konuşan İzmir Esnaf Odası Başkanı Mutlu da şunları kaydetti: “Burada sevgili Tahir başkanım ve Şoförler Odası yöneticilerinin hazırlamış olduğu plaket töreninde bir araya geldik. Kahvaltı bahane amaç bir araya gelmek, beraber olmak, birlikte olmak bu amaçla başkanıma ve yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kaymakamıma, belediye başkanıma teşekkür ediyorum. Şunu bilmenizi istiyorum, bu plaketin ana nedeni ilçelere vermiş olduğumuz S Plakaların öneminden dolayı bu plaketi vermeği uygun buldular ama biz şunu düşünüyoruz. İlçe S Plakalar ihaleye çıktığı zaman ilçe içerisinde çalışacak koşuluyla yapıldı o amaçla s plakalar verildi. Ancak ortada bir sorun varsa o bölgede bir sorun varsa o sorunu çözmekte idarecilerin işi, bu işi yapan daha önce D4,D2 ler vardı. Onlarda da sorunlar yaşandı. Ödemiş deki vatandaşlar Ödemiş organize sanayiye, Tire deki organize sanayiye ya da okula gidemiyorsa biz buna ihale bu şeklide diye durup bakamayız. Bizim amacımız o sorunu tespit edip ilgili birim amirlerine ileterek bu sorunu çözmektir amacımız. Bu durumda bazı arkadaşlarımız beğenip teşekkür ederken başka birliğe arkadaşlarda beni eleştiriyorlar. Ben hep şöyle bakıyorum bizim işimiz insanın sorununu çözmektir. Eğer bu sorunları çözemiyorsak bu makamlarda oturmamalıyız. Bugün Ödemiş’te yarın başka bir ilçede ne gibi sorun olursa olsun hangi makamla çözülmesi gerekiyorsa gereksin esnaf teşkilatımın sorunlarını çözmek için her yere gider sorunu çözüp sizin çalışmanıza sizin ekmeğinize bu kadar katkı sağladık diyebilirim. Bizler her zaman odaların ne zaman bir sorunu olsa, onu nasıl çözebiliriz. Hep o duygu ve düşünceler içinde olduk.”

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem de yaptığı konuşmada normal belediyecilik çalışmaların yanında odaların da kendisine iletilen sorunlarda yanlarında olduğunu vurguladı. Badem “2004-2009 yıllarında en büyük sorunlardan bir tanesi sanayinin üst katlarına çıkılmasıydı. O gün elimizi taşın altına koyduk, riske girdik yargılanma pahasına da olsa kendi adımıza çözümler bulduk ve bugün yaklaşık 900-1000 tane dükkânın üst katı çıkılmış durumda inşallah imar barışıyla çözeceğiz. Diğer taraflarda da kimin ne sorunu varsa, kimin ne ihtiyacı varda biz hep birlikte olmaya çalışıyoruz, hep birlikte olacağız” dedi.

Başkan Silay, konuşmaların ardından İzmir Esnaf Odası Başkanı Mutlu, Ödemiş İlçe Kaymakamı Ateşoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Badem’e ayrı ayrı plaket takdiminde bulundu.

Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu “Biz Ödemiş Kaymakamı ve Belediye Başkanı olarak bu soruna duyarsız kalamazdık. Bu büyükşehir yasasının getirdiği sıkıntıyı da daha önce alınmış olan plakalarında uygulamayla geçersiz olması büyük bir sıkıntıydı. Bu s plakalıların sorunu büyükşehir belediyesi tarafından tam bir statüye kazandırılması için biz çözüm önerilerini sunduk. Tahir başkanımızda sağ olsun bizlere plaket takdim etti. Kendisine teşekkür ediyorum.”dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür