Advert
Advert
Advert

Ceylin Atik davası devam etti

Ceylin Atik davası devam etti
Ceylin Atik davası devam etti Küçük Menderes
Bu içerik 1523 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te geçtiğimiz yıl 10 yaşındaki Ceylin Atik'in kaybolduktan üç gün sonra komşusunun evinde cesedinin bulunmasıyla ilgili açılan davada tutuklu sanıklar Serkan Türkmen ve eşi Şükriye Türkmen ile onun halası tutuksuz sanık Raziye Ö.'nün yargılanmasına devam edildi.
 

Ödemiş Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın cuma günü yapılan son duruşmasına cezaevinde bulunan Şükriye Türkmen ve eşi Serkan Türkmen, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Tutuksuz sanık Raziye Ö. duruşmaya gelmezken tarafların avukatları, öldürülen Ceylin Atik'in babası Murat Atik, dedesi Mustafa Atik ve babaannesi Ülkü Atik ile yakınları hazır bulundu.
 

“Kedi öldüğü için kötü koku geliyor”
 

Duruşmada tanık olarak dinlenen Şükriye Türkmen'in ağabeyi Erdem Sarı, olayda eniştesi Serkan Türkmen'in bir suçunun olmadığını öne sürdü. Sarı, tutuksuz sanık olan halası Raziye Ö.'nün evdeki koku için kedi öldüğünü söylediğini belirterek, "Ceylin'in kaçırılmasından sonra mesaj atılan telefon nedeniyle İstanbul'dan pazar günü Ödemiş'e geldim. Pazartesi sabahı Ödemiş merkezinde bulunan Çamlık Parkı'nda Serkan ve Şükriye oturuyordu. Halam ise aracın içindeydi. ‘Burada ne yapıyorsunuz?’ dediğimde ‘Canımız sıkılınca buraya geliriz' dediler. Sonra hepimiz eve gittik. Kahvaltı yaparken evden kötü bir koku geliyordu. Sorduğumda halam bana ‘Aşağıda bir kedi ölmüş, oradan geliyordur' dedi.

 

Kahvaltı yaptıktan sonra Serkan işe gitti. Bir süre sonra Şükriye, kendisini Serkan'a götürmemi istedi. Serkan'ın işyerine gittik. Onlar araç içinde konuşurken ben de dışarıya çıktım. Yaklaşık 5-10 dakika konuştular. Dikkat çekici bir durum yoktu. Ancak ben arabaya bindikten sonra Şükriye, Serkan'a dönerek, ‘Bu durumu ağabeyime de anlatmamız lazım' dedi. Ben de ‘Ne durumu?’ diye sorunca Şükriye, ‘Ağabey, çocuk bizim evde' dedi. ‘Nasıl yani?’ diye sordum. ‘Su içerken merdivene takılıp düştü. Korktuğum için odaya koydum' dedi. Ben büyük bir şok yaşadım. Sonra yoldayken bizi polisler aradı. Polislerle akaryakıt istasyonunda buluştuk. Ben, polislere Şükriye'nin anlattığı şekilde anlattım. Serkan, bunları konuşurken çok rahattı. Bu durum beni biraz şüphelendirdi. Ancak Serkan'ın bu olaya karıştığını düşünmüyorum. Şükriye'ye ‘Neden çocuk düştüğünde dışarı çıkıp yardım istemedin?’ diye sordum. O da bana korktuğu için sakladığını söyledi" dedi.
 

Duruşmada tanık olarak dinlenen ve soruşturmaya bakan polis memuru, elde edilen deliller sonrasında Serkan ve Şükriye çifti üzerinde yoğunlaştıklarını belirtti. Tanıklardan Serkan ve Şükriye Türkmen'nin komşuları Sezai Bucak, Ceylin'in kaybolmasından sonra Şükriye Türkmen'i panik halinde ve telaşlı gördüğünü söyledi.
 

“Emsal karar istiyoruz”
 

Duruşmada söz alan Ceylin'in dedesi Mustafa Atik, "Sanıklara en ağır cezanın verilmesini ve emsal bir karar çıkmasını bekliyoruz" dedi.
 

Sanık Serkan Türkmen, daha önceki ifadelerini tekrar ettiğini belirterek, "Ben bu olaya karışmadım. Ben masumum. Ben o çocuğu hiç görmedim" dedi. Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için ertelendi.

 

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür