Advert
Advert
Advert

Torbalı Belediye Meclisi’nden istismara ortak tavır

Torbalı Belediye Meclisi’nden istismara ortak tavır
Torbalı Belediye Meclisi’nden istismara ortak tavır Küçük Menderes
Bu içerik 488 kez okundu.
Advert

Torbalı Belediyesi’nin Temmuz Ayı Olağan Belediye Meclisi Toplantısı’nda son günlerde artan çocuk istismarı haberleri ve Torbalı’ya kurulmak istenen atık pil fabrikası gibi önemli konular ele alındı. 
 

Toplantı, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez başkanlığında yapıldı. Belediye Meclisi’nin ilk önemli gündem maddesi, içkili yerler krokisi oldu. Bu konuda Belediye Meclisi’ne sözlü önerge veren Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "İçkili yerler krokisine ek yapılmaması konusunda Belediye Meclisi olarak ortak bir prensip karar alalım. Bu karar, içkili yerler konusundaki taleplerin de önüne geçmiş olur. Torbalı, İzmir’in bataklığı olmasın” dedi. Başkan Görmez’in bu önergesi, muhalefet partilerinin de desteğini alarak oybirliği ile geçti. 
 

Meclis üyelerinden ortak tavır

 

Temmuz Ayı Olağan Belediye Meclis Toplantısı’nın dilek ve temenniler bölümünde ise son günlerde ülke genelinde meydana gelen çocuk istismarı gündeme geldi. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Bu konuda anne babalar olarak hepimiz uyanık olmalıyız, çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Bu konuda üzerimize ne düşüyorsa Belediye Meclisi olarak yapmaya hazırız. Gerekli uyarıları yaparak ilçemizde bu konuda vatandaşlarımızın dikkatini çekecek her türlü adımı atmaya hazırız” dedi. Meclis üyeleri de bu konuda ortak bir tavır takındı. 
 

“İzmir’in çöplüğü olarak görüyorlar”

 

Meclis toplantısının son bölümüne CHP Grup Sözcüsü İbrahim Özel, Yazıbaşı’da tehlikeli atık geri dönüşüm fabrikası kurulacağı duyumunu aldıklarını, buna engel olunması gerektiğini ifade etti. Başkan Görmez, ruhsat müdürünü yanına çağırarak konu hakkında bilgi aldıktan sonra, "Söz konusu fabrika, Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunu almış ancak ruhsatını verecek olan Büyükşehir Belediyesi’dir. Torbalı’yı İzmir’in çöplüğü olarak gördükleri için bu tür tesisleri getirip ilçemizde kuruyorlar. AK Parti olarak biz bakanlık nezdinde, siz de CHP grubu olarak Büyükşehir Belediyesi’nde gerekli takip işlemlerini yapalım ve bu tesisin kurulmasına engel olalım” dedi. 

 

Haber: İlker Özekli

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür