Advert
Advert
Advert

Muhtarlarla buluştu

Muhtarlarla buluştu
Muhtarlarla buluştu Küçük Menderes
Bu içerik 426 kez okundu.
Advert

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, ilçeye bağlı mahallelerin muhtarları ile bir araya geldi. Yerel yönetim temsilcileri ve daire amirlerinin de katılımıyla Kutsan Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda Kaymakam Tanrıseven şunları söyledi: “İlçemize kazandırmayı hedeflediğimiz birçok projenin neredeyse tamamını neticelendirdik. Bu yıl ilçemizde ilk defa geçtiğimiz hafta sonu yapılan YKS’ye öğrencilerimiz kendi evlerinde girme heyecanını yaşadı. Yaklaşık 1000 kişi ilçemizden, 4500 kişi çevre il ve ilçelerden toplamda 5500 kişi bu sınava katıldı. Tire’de eğitimin kalitesi artıyor ve ilçemiz, eğitim için ciddi bir merkez olmaya devam ediyor.”

Muhtarlardan teşekkür

Toplantıya katılan muhtarlar, sorumluluk ve görev alanlarına ilişkin görüş ve önerilerini belirterek ilgili kurum ve kuruluşların yetkilileri koordineli bir şekilde çalışma gayretleri içinde olduklarını söylediler. Muhtarlar, böyle bir toplantı yaptığı ve kendilerini bilgilendirdiği için Kaymakam Tanrıseven’e ayrıca teşekkür ettiler.

Öte yandan yapılan toplantının devamında Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür V. Mutlu Tıraş ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü alanlarındaki gelişmeler ile ilgili muhtarları bilgilendirerek vatandaşlara konuların duyurmalarını istediler. Diğer daire amirleri de kurumları ile ilgili muhtarların sorularını cevapladılar.

 “Şüpheli şahısları bildirin”

İlçe Jandarma Komutan V. Kd. Asts. Bçş. Ömer Güleroğlu, jandarma sorumluluk alanları içerisinde başta uyuşturucu olmak üzere her türlü suçla daima mücadele içinde olduklarını belirterek vatandaşları şüpheli şahıslara karşı daha duyarlı olmaları gerektiği konusunda uyardı.

Tire İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge, motor sürücülerinin can kaybını azaltmak adına kask takma zorunluluğunu yerine getirmelerini, emniyet olarak şehirde bulunan MOBESE kameralarından gerekli uygulamalar yapılarak cezai işlemler devam etmekte olduğunu belirtti.

“Amacımız, köylünün gelirini arttırmak”

Toplantıda konuşma yapan Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, “Bakanlık tarafından onaylanan 13 yumurta üretim projesinin beş tanesi ile bizim ortaklığımız var, artık köylü sadece sütten değil, yumurta üreterek de kazanacak. Amacımız köylünün gelirini arttırmak. Efe gibi tek başımıza iş yapmaya alışmışız. Sayın Kaymakamımızın önderliğinde burada Tire’nin bütün dinamiklerinin bir araya geldiğini görüyorum. Kaymakamımıza önderliği ve Tire’nin gelişimi için yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Tanrıseven, toplantıya katılan tüm kurum amirlerine ve muhtarlara teşekkür etti.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür