Advert
Advert
Advert

Minik Rüya, ailesine kavuştu

Minik Rüya, ailesine kavuştu
Minik Rüya, ailesine kavuştu Küçük Menderes
Bu içerik 1085 kez okundu.
Advert

Tire’nin Derebaşı Mahallesi’nde kaybolan 1.5 yaşındaki Rüya Çelik ve anneannesi Fatma Yenigün, evden dört kilometre uzaklıktaki dere yatağının kenarındaki bir ağacın altında bitkin halde bulunurken kayıp oldukları süre boyunca yanlarındaki salatalık ve elmaları yedikleri öğrenilen anneanne ve Rüya, ekipler tarafından ailenin yanına getirildi. Anneanne Fatma Yenigün, "İki berduş peşime düştü, ırz düşmanları çocuğu almaya kalktılar" dedi. 
 

Ekipler tarafından anneanne ve minik Rüya, mahalleye getirilirken anne ve baba çocuklarına kavuşup gözyaşı döktü. Anneanne ve torunun kayboldukları saatlerde yanlarındaki salatalık ve elmalarla beslendikleri öğrenildi. Anneanne, gelebilecek bir tepkiyi önlemek için jandarma aracında tutuldu. 

"İki berduş saldırdı" 
 

Jandarma aracında bekletilen anneanne Fatma Yenigün’ün şiddet gördüğü için baba Hakan Çelik’ten kaçtığı iddia edilirken Yenigün, "İki berduş saldırdı. Tehdit ettiler. Komutanlar bizi buldu. Ölümlerden döndüm. 24 saat uyku uyumadım. Çocuğu ağlattım sesini duyurmak için. İki berduş peşime düştü, ırz düşmanları çocuğu almaya kalktılar. İkisini de tanıyorum" ifadelerini kullandı. 

"Allah, o iki çocuğun annesine de sabır versin” 
 

Evladı bulunduğunda ambulansta tutulan anne Derya Çelik, “Çok mutluyum. Çok teşekkür ederim. Allah, kimseye bu acıyı göstermesin. Allah bütün analara, babalara sabır versin. Yürütmüş onu, ayakları şişmiş. Allah o iki çocuğun (geçtiğimiz günlerde cesetleri bulunan Eylül ve Leyla) annesine de sabır versin. Onların yanlarında olmayı çok isterdim. Devletimizden Allah razı olsun. Askerden Allah razı olsun. Çok mutluyum, çok sağ olun” dedi. 

"Kaynanam, vefat haberlerine seviniyordu” 
 

Olay hakkında konuşan baba Hakan Çelik, "Kaynanam, 22 yıl dışarılarda kaldı. Dağlık alanlarda yaşamayı bizden iyi biliyor. Ekiplere, dağlarda olabileceklerini söyledim ama bulamadık. Çamlık alanda çocuğun ağlama sesi ile bulunduklarını öğrendik. Operasyonda emeği geçen tüm yetkililerin ayaklarından öperim. Allah, kimseyi evlat acısı ile imtihan etmesin. Biz evladımıza kavuştuk, inşallah diğer aileler de evlatlarına kavuşur. Televizyonda vefat eden evlatlarımızı görüyoruz. Allah, onların ailelerine sabır versin. Kaynanamın vicdani duygusu yoktur. Onlara bile seviniyordu. Biz de o yüzden korktuk. Bu olaydan pay biçip bizim çocuğumuzu da o çocuklar gibi katledecek mi diye düşündük. Leyla kızımızın, Eylül kızımızın haberi çıktığında dilim varmıyor ama ‘iyi olmuş’ deyip kahkaha atıyordu. Biz o çocukları duyunca ağlıyorduk. Ben dersimi aldım. Bundan sonra kapının önünde bir köpek gibi kendimi bağlarım ama asla çocukları başıboş bırakmam" diye konuştu. 
 

Minik Rüya, anneanne Fatma Yenigün ve anne Derya Çelik, sağlık kontrolü amacıyla Tire Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

Haber: Özcan ÇETİN

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür