Advert
Advert
Advert

Çevre düzenlemesi istiyorlar

Çevre düzenlemesi istiyorlar
Çevre düzenlemesi istiyorlar Küçük Menderes
Bu içerik 1408 kez okundu.
Advert

Geçtiğimiz aylarda hizmete giren Ödemiş Devlet Hastanesi’nin hemen yakınında bulunan noktalarda düzenlenme yapılmaması nedeniyle engelliler başta olmak üzere birçok vatandaş, büyük zorluklarla karşılaşıyor.

Hastanenin hemen yanında bulunan kaldırımın yapılmaması nedeniyle engelliler, bebek arabaları ile buradan geçmek isteyen vatandaşlar ve yaşlı vatandaşların zor anlar yaşadığını ifade eden esnaf Murat Uruktan, "Hastane binasının hizmete girmesiyle burada trafik yoğunluğu yaşanmaktadır. Kaldırım düzenlenmesi yapılmaması nedeniyle buradan geçmek isteyen vatandaşlar, zor durumda kalıyorlar. Düşen vatandaşları görmek, bizi de son derece üzmektedir. Yağmur yağdığında ise alan, balçık haline geliyor” diye konuştu.

“Ödemiş halkı bunu hak etmiyor”

İzmir Valiliği’ne dilekçe vermek zorunda kaldıklarını kaydeden Uruktan, “Ne kadar zaman geçti ama herhangi bir adım atılmadı. Programa alındığını duyduk ama somut bir girişim olmadı. Burası, şehrin merkezi haline gelmekte ancak buna rağmen kırılmış ağaçlar, irili ufaklı taşların bulunduğu çirkin bir görüntü ile karşı karşıya kalınmaktadır. İl olmaya namzet bir ilçede son derece modern bir devlet hastanesinin etrafı böyle mi olmalıdır? Ödemiş halkı, böyle bir şeyi asla hak etmiyor" dedi.

“Gerekli dilekçeleri verdik”

Ödemişli esnaf Uruktan, "Buradaki esnaf da toz toprak içinde kalıyor. Biri düştüğünde hemen yardımına koşuyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kilometrelerce yol yaparken bu 80 metrelik alan için niye girişimde bulunmuyor? İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve İzmir Valiliği’ne gerekli dilekçeleri yazdık. Konuyla alakalı çözüm beklediğimizi de belirttik. Bu konu çözüme kavuşmadığı takdirde savcılığa suç duyurusunda bulunarak sorumlular hakkında gerekli yasal işlemin yapılması için de girişimde bulunmaya hazırız" şeklinde konuştu.

Yaya geçidi de isteniyor

Yapılması gerekenin sadece kaldırım düzenlenmesi olmadığını belirten Uruktan, “Yaya geçitlerinin yapılamaması yüzünden de hemen her gün üzücü kazalar yaşanmaktadır. Zafer Mahallesi Muhtarımız da yaya geçitlerinin yapılması konusunda girişimlerde bulunmuştu ancak bunun içinde de bir adım atılmaması, son derece üzücü ve vahimdir" ifadelerini kullandı.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu:
Kılıçdaroğlu: "Tarımda büyümeyi nasıl yapmak istiyorsanız Kocaoğlu'ndan ders alacaksınız"
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!