Advert
Advert
Advert

Büyükşehir’den mağdur aileye destek

Büyükşehir’den mağdur aileye destek
Büyükşehir’den mağdur aileye destek Küçük Menderes
Bu içerik 745 kez okundu.
Advert

Ödemiş'in Horzum Mahallesi’nde evi yanan Pulat ailesine İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yardım eli uzandı. Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde sebebi belli olmayan bir nedenden dolayı çıkan yangında Mehmet-Kadriye Pulat çiftinin ikamet ettiği evde yangın meydana gelmiş ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri de müdahale etmişti. Ekiplerce yapılan tüm müdahalelere rağmen ev kullanılamaz hale gelerek aileye ait eşyalar da yangından büyük ölçüde zarar görmüştü.
 

Aileye geçmiş olsun ziyaretinde bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Cumhur Şener ile beraberindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü ekipleri, Pulat çiftini geçmiş olsun dileklerini sunarak Büyükşehir Belediyesi olarak yanlarında olduklarını ifade ettiler. Yapılan ziyaretin ardından olayın yaşandığı evde gerekli tespit çalışmaları yapan ekipler, raporlarını hazırlayarak aileye yardım yapılacağını söylediler.
 

Hasar tespit çalışması yapıldı

 

Konu ile ilgili olarak bilgi paylaşan Koordinatör Cumhur Şener, "Öncelikle Pulat ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Bayramın ikinci günü yaşanan bu üzücü olayda Allah'tan herhangi bir can kaybı yok. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak ailemizi ziyaret ettik ve ekiplerimiz olay yerinde incelemelerini yaptılar. Yapılan inceleme ve tespitler sonucu ailemize Büyükşehir Belediyemizce başta gıda ev eşyası gibi başlıklar olmak üzere çeşitli konularda yardımlar yapılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak ailenizin her zaman yanındayız. Tekrar geçmiş olsun" dedi.
 

“Bayram günü büyük bir acı yaşadık”

 

Kadriye Pulat ise, "Bayram günü büyük bir acı yaşadık. Allah’a şükür ki tarladaydık. Can kaybımız yok ama evimiz tamamen yandı, eşyalarımız gitti. İzmir Büyükşehir Belediyesi görevlileri, ziyaretimize gelerek yardımlarını ve desteklerini ulaştırdılar. Başta Başkanımız Aziz Kocaoğlu olmak üzere görevli ekibine ve muhtarımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Haber: Emine Hilal ZORLU

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu:
Kılıçdaroğlu: "Tarımda büyümeyi nasıl yapmak istiyorsanız Kocaoğlu'ndan ders alacaksınız"
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!