Advert
Advert
Advert

“Oylar Doğu Perinçek’e, oylar Vatan Partisi’ne”

“Oylar Doğu Perinçek’e, oylar Vatan Partisi’ne”
“Oylar Doğu Perinçek’e, oylar Vatan Partisi’ne” Küçük Menderes
Bu içerik 1178 kez okundu.
Advert

Vatan Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı ve MKK Üyesi Hüseyin Çakıcı, partisinin programı hakkında açıklamalarda bulundu. Çakıcı, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “Türkiye; şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar ülkesi olamaz. Tarikatlara ve özel kesime ait eğitim kurumlarını kamulaştıracağız. Milli, bilimsel, demokratik, laik, çağdaş ve parasız eğitim ve sporla fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür kuşaklar yetiştireceğiz. İhtiyaç fazlası imam hatipler, normal liseye dönüştürülecek. Eşit, özgür, başı dik, onurlu Cumhuriyet kadını için seferberlik yürütülecek.

NATO’dan çıkacağız. Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde ABD-İsrail koridoruna geçit yok. Suriye ile en sağlam dayanışma ve işbirliğini kuracağız. İran’a yönelik yaptırımlara katılmayacağız. Filistin direnişiyle kan kardeşiyiz. Batı Asya Birliği’ni kuracağız. Avrasya’da işbirliğini inşa ediyoruz. Şanghay İşbirliği Örgütü’ne üye olacağız.”

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek’i “Zor koşulların lideri” olarak tanımlayan Çakıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ermeni Soykırımı yalanını yerle bir etti. Ergenekon tertibini bozdu, Türk ordusunu özgürleştirdi. 15 Temmuz 2016 darbesinin bastırılmasında tarihi bir görev yaptı. Rusya, Suriye, İran ve Çin yönetimleriyle dostluğu geliştiren gerçek devlet adamıdır. Atatürk Devrimi’ni günümüze taşıdı. Atatürk Gençliği’nin yetişmesine önderlik etti.

Milletimizin sorunlarını Atatürk gibi bilgi ve cesaretle çözmek için yetki istiyoruz. Oylar Doğu Perinçek’e, oylar Vatan Partisi’ne. Çözüm Perinçek!”

 Haber: Onur Karagöz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Barajı üretime can suyu
Bademli Barajı üretime can suyu
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!