Advert
Advert
Advert

Başkan Mahmut Badem, Ödemiş basını ile buluştu

Başkan Mahmut Badem, Ödemiş basını ile buluştu
Başkan Mahmut Badem, Ödemiş basını ile buluştu Küçük Menderes
Bu içerik 499 kez okundu.
Advert

Ramazan Bayramı öncesinde ilçedeki basın mensuplarıyla buluşup bayramlaşan Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, belediye hizmetleri ile ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu.

Başkan Badem, “Bereketli geçen bir Ramazan ayından sonra Ramazan Bayramı’nın öncelikle ilçemize ve tüm İslam alemine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Savaşların ve terörün terörün ortadan kalktığı, kadına şiddetin olmadığı bir bayram olmasını diliyorum. Mazluma karşı işlenen zulmün ortadan kalktığı bir bayram olmasını diliyorum.

Bayramlaşma, Park Kafe’de

Ödemiş Belediyesi olarak insanlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde her türlü hazırlığımızı yaptık. Sağlık Müdürlüğü ekiplerimizce evde bakım ile ilgili acil ihtiyaçlarda ya da hasta taşımadaki ihtiyaçlar karşılanacak şekilde organizasyonlarımız var. Hemşehrilerimizin Ödemiş genelinde doğal afetlerin olmadığı bir bayram geçirmelerini diliyoruz. Bu defa bayramlaşmayı farklı bir mekanda yapacağız. Ödemiş’in en güzel mekanı olan Park Kulüp’ü alıp halkımıza açtık. İç restorasyonunu bitirip bayramlaşmayı adını Park Kafe olarak değiştirdiğimiz yerde yapacağız. Bayramdan sonra da tamamen halkımızın hizmetinde olacaktır.   

Ramazan ayı boyunca Ödemişimizin merkezinde yedi noktada, dışarıda ise sekiz noktada iftar sofraları kurduk. 4000 kişilik iftar çadırlarında sofralar kurduk, ekmeğimizi paylaştık. Hep birlikte iftar yapma zevkini tattık. Horzum’dan tutun da Günlüce’ye kadar birçok mahallemizde bu işi yaptık. Diğer taraftan dokuz eski beldemizde de yaptık. Bu sene üçüncüsünü yaptığımız Ramazan eğlenceleri vardı.

Diş hastanesi geliyor

Sigorta hastanesi, polikliniklerin olduğu yerler öncelikle güçlendirme yapılacak, güçlendirmeden sonra diş hastanesi olacak ve ANATEM ünitesi de gelecek. Diğer eski binalar ise yıkılacak. 2009 yılında 126 araçlık bir otopark proje sundum ama 2014’te yetki Büyükşehir’e geçti. Büyükşehir de bizden planları istedi” ifadelerini kullandı.

“Birgi girişindeki binalar yasal”

Birgi’nin girişindeki binalarla ilgili konuya da değinen Başkan Badem, “O binaların ruhsatları var. Yasalara da uygun bir şekilde yapılıyor. Netice de imarlı bir yer, imar planına göre hareket ediliyor. İmar planı dışında böyle bir şeyi zaten kaçak yapabilir misiniz? Adam, imar planına göre ruhsat alıyor. Olay bundan ibarettir. Burası, sit alanının dışındadır, Birgi’nin tarihi dokusunun dışındadır. İmar planına göre hareket edilen bir yer. İmar planlarını ben yapmadım. Mevut imar planına göre kim gelirse yasaya uygun bir şekilde binasını yapabilir” dedi.

Stadyum projesine değindi

Ödemiş Belediye Başkanı Badem, “Stadyum için iyi bir düşüncem vardı. Her halükarda stadın duvarlarını yıkıp Çamlık ve Ulus Meydanı ile birleştirerek geniş bir yeşil alanı Ödemiş’e kazandırmak istiyorum. Yeni stadyum da yine Ödemiş ilçe sınırları içinde olacak” şeklinde konuştu.

“Defalarca o kanalları temizledik”

Gazetemizin dünkü manşetinde yer alan Birgi’deki pis su konusuna da değinen ve Birgi’nin en çok hizmet yapılan yerler arasında bulunduğunu dile getiren Mahmut Badem, "Ödemiş Belediyesi olarak onlara kendi kullandıkları çelik boruları kullandırdık. Daha önce üstümüze vazife olmadığı halde defalarca kooperatifin o kanallarını temizledik.  O parti veya bu partiden diye iddialarda bulunulmaktadır. Biz, hizmet yaparken herkese eşit bir şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz ama bundan sonra Ödemiş Belediyesi, kendine ait olmayan hizmeti yapmayacak. Birgi’de 10 milyon liralık hizmet ettik. Farklı yerlerde çalışmalar yaptık. Bundan sonra görevlerini kendileri yapacaklardır. İşte tutanaklar buradadır.  Taşpazar’da çalışmalar devam ediyor. Hamam projesi var. Sadece bunlarla sınırlı değildir. Hizmetlerimiz ortadadır. Onlar temizlemediği takdirde biz de gerekeni yapacağız" şeklinde konuştu.

Haber: Turgay KONURALP

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Barajı üretime can suyu
Bademli Barajı üretime can suyu
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!