Advert
Advert
Advert

Birgi’de çevre rezaleti

Birgi’de çevre rezaleti
Birgi’de çevre rezaleti Küçük Menderes
Bu içerik 1841 kez okundu.
Advert

Birgi’deki İmam-ı Birgivi Caddesi’ndeki pis sular, tarihi mahalleye gelen İngiliz turistlerin burunlarını tıkamasına neden oldu. Yaşanan çevre rezaletine tepki gösteren Ödemiş Belediye Meclisi’nin eski üyelerinden Hasan Uruktan, “Birgi gibi müstesna bir yerdeki pis sular, etrafa oldukça kötü kokular yaymaktadır. Burası, Birgi Belediyesi’nin hizmet verdiği yıllarda yapılmış. Daha sonra Birgi Tarımsal Sulama Kooperatifi’nin bu konuyla ilgilendiği ve Ödemiş Belediyesi’ne bildirdiğinden haberimiz oldu. Burada böyle bir çevre rezaleti yaşanmasının tarihi ve turistik Birgi adına son derece olumsuz olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Turistler burunlarını tıkadı

Kooperatifin de üyesi olan Hasan Uruktan, "Birgi Belediyesi’nin kapanmadan önce hizmete sunduğu sulama kanalının bazı bölümlerinin pis ve kullanıma açık olmaması nedeniyle maalesef burada yaşayan insanlarımız, bu sudan yararlanamamışlardır. Hatta bugün İngiltere’den gelen turistlerin burunlarını tıkaması, bizi utandırdı. İnsanlara Birgi’nin güzelliğini çevre rezaleti ile mi tanıtacağız?" dedi.

“Sorun, bir an önce çözülmeli”

Uruktan, çevre rezaletinin bir an önce bitirilmesi gerektiğini dile getirerek, "Bu gibi kötü görüntüler, Birgi’ye adeta gölge düşürmektedir. Burada bir sorun varsa bir an önce giderilmesi gerektiğine inanıyoruz. Kooperatifin konuyla ilgili olarak yaptığı girişimlerin sonuçsuz kaldığı şeklinde duyumlarımız var. Bu pis suların bir an önce üstünün kapatılarak çevre rezaletine bir an önce son verilmesi gerekmekte. Sulama kanalının düzelmesi için gerekli adımları atacağız" ifadelerini kullandı.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mustafa     2018-06-16 Lutfen okullar da ve camilerde ogretmen ve hocalar bielikte calisip,ortak isbirligi gelistirip,toplumda cevre bilincinin olusmasina saglamalidirlar,acil olarak ,hersey devletten bekleme anlayisi bitmelidir artik...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
O bulvarda kiralık dükkan enflasyonu!
O bulvarda kiralık dükkan enflasyonu!