Advert
Advert
Advert

Bayındırlılardan stadyumda iftar

Bayındırlılardan stadyumda iftar
Bayındırlılardan stadyumda iftar Küçük Menderes
Bu içerik 355 kez okundu.
Advert

Bayındır Belediyesi tarafından huzur, barış, birlik ve beraberliğin pekişmesi için Kadir Gecesi hürmetine düzenlenen iftar yemeği, ilçenin tüm mahallelerinden üç bine yakın kişinin katılımı ile gerçekleşti. Bayındır İlçe Stadyumu’nda  gerçekleşen iftar yemeğine Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli başta olmak üzere Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Adalet Gökcan, siyasi parti temsilcileri, Bayındır Belediyesi meclis üyeleri, STK temsilcileri ve Bayındırlılar katıldı.

Kuran-ı Kerim okunması ve sofra duası ile başlayan iftar yemeğinde Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli de bir konuşma yaptı. Sesli, konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, “Mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın ve kavuşmayı umut ettiğimiz Ramazan Bayramı’na yaklaşmanın da sevincini yaşıyoruz. Mübarek Kadir Gecenizi tebrik eder, içinde bulunduğunuz bu kutsal günlerin hepimize huzur, barış ve mutluluklar getirmesini dilerim. Ayrıca bu güzel günde bizimle olan tüm konuklarımıza en içten selamlarımı sunarım. 

“Güzellikler, paylaştıkça çoğalır”

Mübarek Ramazan ayı, halkımızın övünülecek inceliklerinin daha da ortaya çıktığı bir zamandır. Yardımlaşmanın, dayanışmanın, cömertliğin, şefkatin ve merhametin üst seviyeye çıkması, özellikle bu rahmet ayında gerçekleşir. İftar sofralarının etrafında kurulan manevi köprülerle kalplerimize huzur, yüreklerimize sıcaklık ve bakışlarımıza umut dolar. Bu güzellikler; beraber oldukça, paylaştıkça daha da çoğalır. Bu sebeple mübarek Kadir Gecesi’nde hep beraber olmak, birlik ve beraberlik sofrası kurarak iftarımızı birlikte yapmak istedik.

Ramazan ayının insanların yakınlaşmasına yardımcı olduğuna, hoşgörü ve diyalog ortamının sağlanmasına doğrudan katkı sağladığına inanıyorum. Her alanda ülke bütünlüğümüzün kalıcı olmasına, aile birliğimizin korunmasına, çocuklarımızın değerlerimize bağlı, eğitimli ve kültürlü yetiştirilmesine gayret etmekteyiz. Değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarılması için verdiğiniz mücadele ve fedakarlıklar en üst seviyededir. Bir kez daha böyle mübarek bir gecede bir arada olma fırsatını bulduğumuz için katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.  Burada bulunan tüm konuklarımıza bir kez daha sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

İftar yemeği fasıl dinletisi ile son buldu.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çaldede belgesel oldu
Çaldede belgesel oldu
Ahmet Uygan için son görev
Ahmet Uygan için son görev