Advert
Advert
Advert

Boşnakları buluşturan iftar

Boşnakları buluşturan iftar
Boşnakları buluşturan iftar Küçük Menderes
Bu içerik 1025 kez okundu.
Advert

Ödemiş Balkan Boşnak Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından verilen iftar yemeği buluşmasına Ege’nin birçok il ve ilçesinden gelen Boşnak dernekleri ve Boşnak göçmeni vatandaşlar katıldılar. Karakova Mahallesi’nde gerçekleşen iftar yemeğinde yaklaşık 1500 kişi yer aldı. Ödemiş’in köfte ustaları Barış Gölcez, İzzet Sezgin ve Ömer Bozkurt tarafından hazırlanan meşhur Ödemiş köftesi, geceye katılan tüm konuklara sunuldu. Yapılan duaların hemen ardından Balkan ve Boşnak türküleri çalındı.

İftar yemeği öncesinde konuşan Ödemiş Balkan Boşnak Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Onursal Başkanı Hikmet Ay, "Dernek olarak geleneksel hale getirdiğimiz bu iftar yemeği ile bir araya gelip birlik ve beraberlik duygularımızı koruyoruz. Daha önce de gerçekleştirdiğimiz bu buluşmaların bir kez daha devamını getirdik. Bu iftar yemeğinin yapılma nedeni, Ege’nin pek çok değişik şehrinde yaşayan Boşnaklarımızın buluşmalarıydı. Bunu başardığımız ve geleneğimizi sürdürdüğümüz için mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

Ödemiş Balkan Boşnak Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şener Yurdakul, “Derneğimiz öncülüğünde gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirdiğimiz bu iftar yemeğini dernek hizmet binamızın bulunduğu Karakova Mahallesi’nde yaparak Boşnak kardeşlerimizle mübarek Ramazan ayında bir araya gelmek, bizi bir hayli sevindirmiştir. Önümüzdeki yıllarda da bu gelenekselliği sürdürmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hikmet AY     2018-06-12 Biz Ödemişli Boşnakların.ve Boşnak Derneğimizin.Sesi olup. Sosyal ve kültürel etkinliklerimizde hap yanımızda olan değerli Basınımız Küçük MENDERES Gazetesi ve Ödemiş Basın Medya Gurubu Muhabitleri Turgay KONURALP ve Melih AKYOL a Ödemiş Boşnak Derneği adına teşekür ederim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DSP'de Ödemiş için yeni aday arayışı
DSP'de Ödemiş için yeni aday arayışı
Fırın Kafe için bir ihale daha!
Fırın Kafe için bir ihale daha!