Advert
Advert
Advert

Miniklerden tiyatro gösterisi

Miniklerden tiyatro gösterisi
Miniklerden tiyatro gösterisi Küçük Menderes
Bu içerik 790 kez okundu.
Advert

2017 yılının Şubat ayında faaliyetlerine başlayan Ödemiş Umut Sanat Tiyatrosu’nda tiyatro kursunu takip eden minik öğrenciler, hazırladıkları ‘Ev Halkı Neden Mutsuz?’ adlı oyunu geçtiğimiz hafta sonu velilerine sergilediler.

Altı ay boyunca sürdürülen kurs boyunca 12 öğrenci tarafından hazırlanan oyun, veliler tarafından büyük bir keyifle izlenirken öğrenciler de hem karne aldılar hem de severek hazırladıkları tiyatro oyununu sahnelediler.

Kurs Öğretmeni Canan Mursallı, oyunun konusunun gündelik yaşama ilişkin olduğunu belirterek, “Oyunumuzun konusu, evde yapılan bazı tasarruf tedbirleri ile ilgili idi. Çocuklarımızla hem sanat yaptık hem de topluma yararlı bireyler oluşmasına katkı sağladık” dedi.

Mursallı, 2017 yılı başında Yarbay Caddesi’nde kiraladıkları iki katlı bir evi düzenleyerek sanat evine dönüştürdüklerini belirterek, “Sanat evini hem kafeterya hem de sanat evi olarak değerlendirdik. Zaman içinde aileler tarafından ilgi gördük. Özellikle tiyatro çalışmalarına gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

İki perdelik oyunun sonunda çocuklarını kutlayan veliler, Umut Sanat Evi’nin güzel bir etkinlik ortaya koymasından dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

Haber: Şazenuş Keskin

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
O bulvarda kiralık dükkan enflasyonu!
O bulvarda kiralık dükkan enflasyonu!