Advert
Advert
Advert

“İzmir ayağa kalktı, daha da büyüyecek”

“İzmir ayağa kalktı, daha da büyüyecek”
“İzmir ayağa kalktı, daha da büyüyecek” Küçük Menderes
Bu içerik 1759 kez okundu.
Advert

 

Seferihisar, Selçuk ve Torbalı’nın hemen ardından Ödemiş ve Tire’yi ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gittiği her yerde üretim artmadan zenginleşmenin olamayacağını anlattı. Başkan Kocaoğlu, “14 senedir başımızda her türlü çorap örmelerine rağmen kenti ayağa kaldırdık. Büyüme ivmesi kazanan İzmir, bundan sonra nüfus olarak değil ekonomik olarak büyüyecek” dedi.

 

İlçe ziyaretlerine yeniden hız veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu kez Ödemiş ve Tire’ye giderek vatandaşlarla buluştu. Artan sıcak havaya rağmen temposunu yavaşlatmayan Başkan Kocaoğlu, Ödemiş’in Kazanlı, Balabanlı, Konaklı, Ovakent, Bademli, Pirinççi, Bıçakçı, Kemenler, Emirli ve Mescitli, Tire’nin de Eğridere ve Yeniçiftlik mahallelerini ziyaret etti.

 

Ova yollarının asfaltlanmasına yönelik talepleri, merkez şantiyesi dışında Bergama ve Bayındır'da açtıkları iki yeni şantiye ile hızla karşılamaya çalıştıklarını söyleyen Aziz Kocaoğlu, "Asfaltın uzun ömürlü olması için kışın bitmesini bekledik. Bir iki hafta içerisinde ekiplerimiz, dört koldan ihtiyacı en acil yerlerden asfalt dökmeye devam edecek. Hangi köyde ne dert varsa çözecek güce sahibiz. Bu yaz sadece 1 milyon liralık asfalt yatırımı yaptık. İşten korkmuyoruz, işi kucaklıyoruz” dedi.

 

“Ekonomi yönetilemiyor”

 

Türkiye’nin iyi bir yönetim tarzıyla üstesinden gelemeyeceği hiçbir sıkıntı olmadığının altını çizen Başkan Kocaoğlu şöyle devam etti: “Devleti yönetmek ayrı bir bilgi ister, meziyet ister, adalet ister, hak ister. Türkiye Cumhuriyeti gibi bir devlet, bütün dünya ülkeleriyle kavgalı olamaz. Eğer olursa ekonomiyi de yönetemez. Bir kural var: Ekonomi moral ister, birlik beraberlik ister, kuvvet ister, umut ister. Güven olmayan yere kim gelir de yatırım yapar? Dış ülkeden yatırımcılar nasıl Türkiye’ye gelsin? Dolar bir gün kalkıyorsun düşüyor, bir gün kalkıyorsun yükseliyor.”

 

Üretim vurgusu

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, ekonominin sadece inşaat yaparak ya da para politikasıyla yürümeyeceğinin altını çizerek, “Teknoloji ve özgürlük olmayan yerde ne sanayi gelişir, ne hizmet, ne de turizm. Üretim artmadan da zenginleşme olmaz. Sürdürülebilir üretim gerek. 14 senedir başımızda her türlü çorap örmelerine rağmen kenti ayağa kaldırdık. Büyüme ivmesi kazanan İzmir, bundan sonra nüfus olarak değil ekonomik olarak büyüyecek” dedi.

 

“Hakkını ödeyemeyiz”

 

CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi, İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Birlik, Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar ve Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in de eşlik ettiği İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, gittiği her yerde üreticilerden yine büyük bir ilgi gördü. Eğridere’de yaşayan Özlem Gündoğdu, “Allah senden razı olsun. Çiftçiye verdiğin destekten dolayı bugün güçlüyüz. Bize koyun, keçi, fidan dağıttın. Bizi unutmadın. Senin hakkını ödeyemeyiz” şeklinde konuştu.

 

Haber: Bilgehan SAKICI

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çifti     2018-06-11 Şahlandık bildiginiz gibi değil uçuşa geçtik vergilerle
Mustafa Atik     2018-06-11 2015 ten buyana dağıttıkları koyun keçileri kaça aldıklarını da sorsanız 2015 te çobanlarda 350 tl lik kıl elçisini 1500 tl ye700 tl lik koyunları 2000-2500 tl ye aldilarşu ana kadar 7-8 bin hayvanı dagittilarbelediyeyi ne kadar zarar ettir di kimin cebinden çıktı bunlar çalmıyor çaldirmiyi yaptigine ve bunu da biliyi daire başkanı ertuğrul da çalışmalaranlar biliyi akp den farkları yok bunlarda götürdüğü aradaki farkı hesaplayın nekadar dir 3-5 milyon vardir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DSP'de Ödemiş için yeni aday arayışı
DSP'de Ödemiş için yeni aday arayışı
Fırın Kafe için bir ihale daha!
Fırın Kafe için bir ihale daha!