Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

İzmir projelerini açıkladı

İzmir projelerini açıkladı
İzmir projelerini açıkladı Küçük Menderes
Bu içerik 629 kez okundu.
Advert

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, İzmir hakkındaki projelerini açıkladı. Akşener, “Kuvayi Milliye ateşinin yakıldığı, öleceğini bile bile Hasan Tahsin’in düşmana ilk kurşunu attığı yer olan İzmir, tarih boyunca çağdaş ve demokrasiden yana duruşunu hiç bozmamış kentlerimizden biridir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın mezarının da bulunduğu yer olan İzmir, günümüze kadar önemini hiç yitirmemiştir. Bu vesileyle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık mücadelesinde hayatını kaybeden tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

İzmir’in Ege’nin incisi olduğunu aktaran Akşener, kentsel dönüşüm sorununa değinerek, “İzmirlilerin sağlıklı altyapıya sahip kentsel dönüşüm çalışmalarını yıllardır beklediğini biliyorum. Bazı bölgelerde başlasa da yalnızca ev yapmaktan öteye gidemeyen kentsel dönüşüm, bütünsel olarak ele alınmadığı için beraberinde altyapı ve trafik sorunlarını da getirmiştir. Oldukça yavaş ilerleyen ve İzmirli hemşerilerimin şikayet ettiği bu sorunu bitireceğimizin teminatını şimdiden veriyorum. İYİ Parti iktidarıyla vatandaşımızı mağdur etmeden, merkezi yönetim desteğiyle İzmir’i hak ettiği yere getireceğiz. Çünkü tarihiyle, doğal güzellikleriyle, turizm potansiyeliyle ülke ekonomisine en büyük katkı veren illerin başında gelen İzmir, göz ardı edilecek bir il değildir.”

“Sağlık turizminin başkenti yapacağız”

İzmir’i sağlık turizminin başkenti yapacaklarını da dile getiren Akşener, “Normal bir turist, 600 dolar para bırakırken sağlık turizmi için ülkemize gelen turistler 6-8 bin dolar para bırakarak kent ekonomisine katkı sağlamaktadır. Turistlik otel gibi kendi vatandaşını müşteri gibi gören şehir hastaneleri projeleri yerine şehrin dört tarafına dağıtılmış, halkımızın kolay ulaşabileceği, esnafımızın da katma değer yaratacağı 400 yataklı hastane projemizi hayata geçireceğiz. İzmir, bundan sonra sadece tatil turizmiyle değil, sağlık turizmiyle de adından söz ettirecektir.”

“İzmir, yeniden beyaz altın üretecek”

İktidarın yanlış politikaları yüzünden çiftçiliğin bitirildiğini ileri süren Akşener, “2000’li yılların başında dünyanın en çok pamuk üreten yedinci ülkesiyken dünyanın en çok pamuk ithal eden ülkeleri arasına girdik. Mazot, gübre gibi maliyetlerin altında ezilen çiftçilerimiz, mahsullerinin para etmemesi yüzünden üretmeyi bıraktı. Tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeten ülkemizi eski günlerine getirmek için çiftçimizi destekleyecek, borçlarından ve maliyet yüklerinden kurtaracağız. İzmir yeniden beyaz altınıyla, zeytiniyle, narenciyesiyle anılacak. Et ve süt ürünlerinin gelişmesi, milletimizin yurtdışından gelen hastalıklı etlere mahkum olmaması için hayvancılığa da ciddi teşvikler vereceğiz.”
 

“İzmirliler, sandıkta hesap soracak”

Mesajının sonunda 1.Lig’e çıkan Altay ve BAL’a çıkan İzmirspor’u tebrik ederek tüm takımlara başarılar dileyen Akşener, İYİ Parti projelerinden bahsederek İzmirlilerin AK Parti’ye sandıkta hesap soracağını ifade etti. Akşener, “Biz faiz lobisinin başını bulduk. Tayyip Erdoğan aynaya baksın yeter. Ülkemizin ekonomisini mahvettiler. TRT’yi kapatıp oraya aktarılan paralarla yerel medyayı destekleyeceğiz. OHAL’i derhal kaldırıp ekonomi politikalarımızla ülkemizi yeniden ayağa kaldıracağız. İzmirli hemşerilerimin de ülkemize krizden başka bir şey yaratmayan bu iktidara sandıkta hesap soracağına inancım tamdır” demiştir.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da kaçak akaryakıt iddiası
Kiraz’da kaçak akaryakıt iddiası
Atlar, yeni pistte rahvan koştu
Atlar, yeni pistte rahvan koştu